Więcej o rozwiązaniu Visa Mobile opowiedział Maciej Maciejewski, dyrektor w Studio Innowacji Visa w Warszawie. Rozmowę można znaleźć na blogu Visa.

Jak działa Visa Mobile?

Maciej Maciejewski opowiedział o możliwościach Visa Mobile, aspektach gwarantujących bezpieczeństwo tego rozwiązania, a także o zwyczajach zakupowych Polaków kupujących w sieci.

Visa Mobile ma uczynić transakcje kartami w sieci jeszcze szybszymi, przy zachowaniu ich bezpieczeństwa. Po wyborze Visa Mobile w bramce płatniczej wystarczy wpisać numer telefonu na stronie internetowej, a następnie zaakceptować transakcję w aplikacji. Na razie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych klientów Nest Banku, którzy zapisali się na pilotaż usługi, a pierwszym dostawcą usług płatniczych został serwis Przelewy24.

– Nadal korzystamy z możliwości jakie niesie zastosowanie EMV SRC, a także licznych warstw zabezpieczeń zapewnianych przez Visa oraz spełnianie wymagań stawianych przez dyrektywę PSD2, związane z silnym uwierzytelnianiem klientów – SCA. Jednocześnie przygotowaliśmy je z myślą o polskim konsumencie i naszym krajowym, bardzo rozwiniętym rynku – mówi Maciej Maciejewski, dyrektor w Studio Innowacji Visa w Warszawie.