Oferta partnerska Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości poszerzyła się o kolejnego dużego gracza. Do grona firm takich jak Przelewy24, Enel-Med, Medicover, Shoper czy Allegro, dołączył challenger bank Viva Wallet.

Cyfrowy bank Viva Wallet posiada sieć oddziałów zlokalizowanych w 23 krajach w Europie, w tym w Polsce. Zapewnia on możliwość dokonywania płatności w 10 różnych walutach. W tym roku pozyskał 80 mln dolarów dofinansowania od inwestorów na dalszy rozwój.

Współpraca Viva Wallet i AIP

Viva Wallet został nowym partnerem programu AIP dla startupów. Neobank dostarcza m.in. możliwość akceptacji kart za pośrednictwem terminali płatniczych Smart Android, aplikacji Viva Wallet POS i zaawansowanej bramki płatniczej w sklepach internetowych.

– To znaczące ułatwienie, które pozwoli naszym startupom na szybsze i łatwiejsze obsługiwanie sprzedaży fizycznej. Terminale płatnicze mają określoną konotację, budzą określone emocje i skojarzenia, podczas gdy ta nowa forma może wiele osób zadziwić i zapaść im w pamięć, co jednocześnie skojarzy się z naszymi startupami, które z niej korzystają – komentuje Patryk Dziębowski, Partnership Specialist w AIP

– Dążymy do tego, by nasi partnerzy mogli zapewnić startupom kompleksową infrastrukturę wspierającą powstające biznesy, a to wszystko w preferencyjnej cenie, której nie dałoby się uzyskać nigdzie indziej. Obecnie w ramach programu AIP rozwija się sporo inicjatyw w branży e-commerce, z czego część sprzedaje również w bezpośrednim kontakcie z klientem, więc wprowadzanie nowych rozwiązań usprawniających proces sprzedażowy to ważna i konsekwentnie rozwijana gałąź naszej oferty partnerskiej – dodaje Patryk Dziębowski.