Spółka podaje, że w zeszłym roku wygenerowała dodatni cash flow i przewiduje dodatnie przepływy pieniężne również w roku 2024, co ma pozwolić na inwestycje w dalszy rozwój.
Stripe przetworzył transakcje o wartości 1% globalnego PKB
W komunikacie czytamy, że w 2023 roku Stripe podwoił liczbę obsługiwanych metod płatności do ponad 100 i pozyskał dużo klientów zajmujących się sztuczną inteligencją. Usługi fintechu są obecnie dostępne w 46 krajach – w tym także w Polsce. Spółka powstała 15 lat temu i została założona przez dwóch braci – Patricka i Johna Collisonów.
Stripe jest już warty 65 mln USD, a ostatnio umożliwił pracownikom spieniężenie posiadanych przez nich akcji. To znacznie wyższa wycena niż zeszłoroczne 50 mld dolarów, osiągnięte przy okazji poprzedniej rundy inwestycyjnej. Daleko jednak do stanu z roku 2021, kiedy to Stripe był warty bagatela 95 mld USD.
Wall Street Journal pował, że porozumienie może opóźnić i tak długo oczekiwany już debiut giełdowy Stripe do co najmniej 2025 roku. Publiczne notowania spółek technologicznych zostały w dużej mierze wstrzymane, ponieważ wyceny spadły, a stopy procentowe wzrosły, odpychając inwestorów od bardziej ryzykownych inwestycji.
Ostatnio fintech Stripe nawiązał współpracę z amerykańską wypożyczalnią samochodów Hertz. Rozwiązanie Stripe Terminal obsłuży transakcje realizowane w około 3 tys. punktów wynajmu pojazdów marek Hertz, Dollar i Thrifty na całym świecie.