Zgodnie z zapowiedziami, osoby korzystające z kart wielowalutowych Cinkciarz.pl zyskały dostęp do usługi Apple Pay. W połowie ubiegłego roku Cinkciarz.pl udostępnił już możliwość dodania karty wielowalutowej w Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay. Z kolei jesienią 2021 roku Apple Pay zostało nową metodą płatności dostępną w systemie Cinkciarz Pay.

Apple Pay dostępne dla użytkowników kart wielowalutowych Cinkciarz.pl

Rozwiązanie Apple Pay to bezpieczny sposób płacenia zbliżeniowo Iphonem lub zegarkiem Apple Watch. Za pomocą tej usługi użytkownicy urządzeń Apple mogą także płacić online za e-zakupy dokonywane przez przeglądarkę Safari lub w aplikacjach mobilnych. Transakcje są uwierzytelniane za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu urządzenia i jednorazowego kodu bezpieczeństwa.

Apple Pay ułatwia m.in. płacenie za dostawy jedzenia i artykułów spożywczych, zakupy online, transport i opłaty za parking. Może być również używany do dokonywania płatności w aplikacjach na Apple Watch – czytamy w komunikacie.

Warto podkreślić, że podczas korzystania z Apple Pay, numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego zostaje przypisany unikalny numer konta, zaszyfrowany i przechowywany w certyfikowanym chipie zaprojektowanym do bezpiecznego gromadzenia informacji.