Osoby, które planują swoją podróż z Google Maps mogą skorzystać z funkcji „Kup bilet”, która przeniesie ich do zakupu biletu w systemie e-IC, w którym wyświetlony zostanie pociąg znaleziony wcześniej na platformie. Może to być szczególnie wygodne dla osób, które korzystają z transportu mieszanego. Nie trzeba szukać odpowiedniego połączenia na stronie przewoźnika.

Współpraca PKP Intercity i Google Maps

Funkcja „Kup bilet” pojawi się przy wielu połączeniach krajowych. Docelowo mają nią zostać objęte wszystkie pociągi.

W kwietniu bieżącego roku podobna funkcja pojawiła się w aplikacji Jakdojade i miała spotkać się z ciepłym przyjęciem przez podróżnych. W komunikacie czytamy, że w przyszłości PKP Intercity planuje udostępnić opcję bezpośredniego zakupu biletów w aplikacji Jakdojade.

W sierpniu tego roku do sieci sprzedaży PKP Intercity dołączyło dwóch partnerów – Infobus oraz eTravel, z którymi integracja zakończy się w ciągu 3 miesięcy. Ponadto od maja 2022  roku spółka nawiązała współpracę z serwisami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash czy KOLEO.

Dodatkowo pasażerowie, którzy z różnych powodów nie decydują się na zdalny zakup biletów, w niedalekiej przyszłości będą mogli je zakupić w kioskach, hotelach, sklepach spożywczych oraz na stacjach benzynowych.