Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył proces zakładania konta online na selfie w 2019 roku. Od tego czasu z takiej formy zakładania rachunku w banku skorzystało ponad 340 tys. osób. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą założyć rachunek bez wychodzenia z domu, omijając wypełnianie dodatkowych dokumentów i konieczność wizyty kuriera. Cały proces odbywa się w pełni online – czytamy w komunikacie.

Nowe wykorzystanie otwartej bankowości w Pekao

Teraz bank rozszerzył zakres sposobów potwierdzania tożsamości klienta w zdalnym procesie otwierania rachunku. Podczas zakładania rachunku klient może potwierdzić swoją tożsamość poprzez zalogowanie się na swoje konto w innym banku. Nowy proces pozwala otworzyć Konto Przekorzystne w ciągu kilku minut. Bank do potwierdzenia tożsamości wykorzystuje usługę AIS (Account Information Service), polegającą na przekazaniu za zgodą klienta danych rachunku oraz historii operacji.

Klient, który chce potwierdzić swoją tożsamość w procesie zdalnego otwierania rachunku ma teraz do wyboru trzy opcje. Potwierdzenie tożsamości w oddziale banku, weryfikację za pomocą selfie oraz zalogowanie do swojego konta w innym banku.

Żeby założyć konto z wykorzystaniem nowej metody należy wybrać opcję „Potwierdzenie w innym banku”.  Następnie podać podstawowe dane i zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę należy zatwierdzić kodem SMS. Usługa jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, również w wersji mobilnej. Potwierdzanie tożsamości nową metodą zostanie wkrótce udostępnione w aplikacji PeoPay.

Obecnie z usługi mogą skorzystać osoby posiadające konto osobiste w Santander Bank Polska, mBanku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, Alior Banku, Banku Millennium, VeloBanku, Banku Pocztowym, Credit Agricole.

Promocja od Banku Pekao

Bank Pekao prowadzi specjalną promocję dla nowych klientów zakładających Konto Przekorzystne z kartą debetową online. Osoby, które się zdecydują otworzyć konto online do 8 stycznia 2024 r. mogą otrzymać od banku nawet 200 zł premii. Pierwsze 50 zł otrzymają za samo otwarcie konta z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 i aplikacją mobilną PeoPay. Drugą część nagrody w kwocie nawet 150 zł mogą zdobyć, jeśli będą aktywnie korzystać z karty debetowej lub aplikacji PeoPay.

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z promocji na 6,5 proc. w skali roku na rachunku oszczędnościowym (do kwoty 100.000 zł, z gwarancją promocyjnego oprocentowania przez 152 dni, czyli około 5 miesięcy), a także 150 zł premii pod postacią punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile, które klienci mogą wymienić na vouchery do ulubionych sklepów.