W kolejnym podcaście realizowanym przez Fintek.pl Izabela Kozakiewicz miała okazję porozmawiać z Pawłem Żurkiem, Dyrektorem Biura Architektury i Nowych Rozwiązań w BIK oraz z Andrzejem Zduńczykiem, Dyrektorem Departamentu Rozwoju Produktu w BIK.

Kilka słów o piaskownicy BIK Hub

Na początku listopada BIK uruchomił własną piaskownicę o nazwie BIK HUB, udostępniając również platformę BIK Open API. Uczestnictwo w projekcie daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji rozwiązań przed wprowadzeniem ich na rynek.

Z rozmowy można dowiedzieć się m.in. jakie cele stawiane są przed inicjatywą BIK HUB, do kogo jest kierowana oraz kiedy można spodziewać się efektów testów pierwszych rozwiązań. Z Pawłem Żurkiem oraz z Andrzejem Zduńczykiem porozmawialiśmy także o udziale BIK w hackathonie HackYeah 2021. Jakie cel ma BIK uczestnicząc w tej inicjatywie? Jakich rozwiązań poszukuje?

Podcast dostępny jest również w formie wideo. Można go obejrzeć poniżej lub na naszym kanale na YouTube. Wersja audio jest dostępna także na Spotify, Soundcloud i Apple Podcast.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.