Wrocławski fintech PayEye od ponad dwóch lat rozwija swój system płatniczy oparty na wykorzystaniu biometrii. W czerwcu udostępnił nową aplikację oraz udoskonalony terminal eyePOS 2.0. Komputronik to pierwsza duża sieć, która zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania od PayEye.

Komputronik wprowadza płatności okiem

Pierwsze płatności spojrzeniem będzie można zrealizować w salonie Komputronik we wrocławskim Centrum Handlowym Korona. To nowy sklep sieci, który wyróżnia się nowoczesnym wystrojem. Natomiast od listopada płatności biometrycznie będą dostępne także w sklepie Komputronik zlokalizowanym w Centrum Handlowym Magnolia.

Jak zapłacić spojrzeniem? Należy pobrać aplikację od PayEye i założyć w niej konto. W kolejnym kroku wystarczy podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować profil biometryczny. Płatność okiem można zrealizować w miejscach, w których dostępny jest terminal eyePOS. Aby autoryzować transakcję nie trzeba posiadać przy sobie smartfona.

– Jako entuzjaści nowinek technologicznych nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak innowacyjnego rozwiązania. Jestem przekonany, że ta forma płatności bardzo szybko spotka się z zainteresowaniem naszych klientów. Cieszę się, że jesteśmy pierwszą dużą siecią, która zdecydowała się na wdrożenie tej usługi. Na razie zaczynamy od pilotażu. Z pierwszych terminali eyePOS będzie można skorzystać w naszym salonie w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu- komentuje Marcin Mordak, Dyrektor Sieci Sprzedaży Komputronik.