Multiaplikacja fintech SkyCash rozwija ofertę ubezpieczeniową – do ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych i indywidualnych, dochodzą nowe usługi. Klienci mogą już za pośrednictwem SkyCash ubezpieczyć mieszkanie, dom, czy sprzęt RTV lub AGD. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji.

Ubezpieczenie bez kontaktu z agentem

Wygodne ubezpieczenie w aplikacji – bez wychodzenia z domu, od ręki i bez kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Insurtech powoli nabiera w Polsce rozpędu. W SkyCash w kilku prostych krokach można skorzystać z oferty Proama należącą do Generali T.U. S.A. Na ekranie głównym należy wybrać ikonę „Ubezpieczenia”. Następnie, spośród dostępnych opcji wybrać jedną z nich: ubezpieczenie mieszkania, domu lub przedmiotów ruchomych.

Aby ubezpieczyć mieszkanie lub dom za pomocą kilku kliknięć w aplikacji, należy zacząć od wpisania adresu nieruchomości, jej powierzchni oraz roku budowy budynku. Następnie, należy uzupełnić pole, w którym poinformujemy ubezpieczyciela, jaka jest forma własności nieruchomości (własność, spółdzielcze, najem), a także, jakie nieruchomość posiada zabezpieczenia (stały dozór fizyczny, drzwi antywłamaniowe, domofon, zabezpieczenia okien, alarm z monitoringiem, alarm lokalny). W przypadku ubezpieczenia domu, należy również uzupełnić informację o konstrukcji budynku (murowana lub drewniana).

Ubezpieczenie można dostosować do indywidualnych oczekiwań i dobrać ryzyka, przed którymi użytkownik chce się zabezpieczyć. Do wyboru dostępnych jest kilka wariantów ubezpieczenia: MAXI, OPTI oraz MINI. Finalizując proces, w ostatnim kroku należy podać dane osobowe osoby ubezpieczającej oraz potwierdzić adres nieruchomości. Dostawcą ubezpieczenia jest firma PROAMA należąca do Generali T.U. S.A..

Ubezpieczenie przedmiotów ruchomych

Nowa usługa SkyCash daje także możliwość ubezpieczenia przedmiotów ruchomych, znajdujących się w domu lub mieszkaniu, takich jak sprzęt RTV czy AGD. Aby ubezpieczyć wybrane przedmioty, należy podać adres domu lub mieszkania, w którym się znajdują, a także piętro, na którym usytuowane jest mieszkanie (parter, piętro pośrednie, piętro ostatnie). W przypadku domu, należy zaznaczyć, jaka jest jego konstrukcja, a także określić, czy jest on w trakcie budowy. Wartość ubezpieczonych przedmiotów musi wynosić co najmniej 10 000 zł.

/Fintek.pl