Aplikacja mPay jest darmowa, można ją pobrać zarówno na telefony z systemami Android, jak i iOS. Jej użytkownik może wybierać spośród trzech źródeł płatności, takich jak przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

Opłacanie parkingu z mPay dostępne w kolejnych miastach

W Świdnicy, Międzyzdrojach i Żaganiu nie trzeba już szukać parkomatu, żeby zapłacić za parkowanie. Można to zrobić przez aplikację mobilną mPay. Ta wiadomość ucieszy nie tylko dla mieszkańców tych miast, ale również podróżnych.

Kupując bilet parkingowy w aplikacji, kierowcy nie muszą z góry przewidywać ile czasu będzie trwał postój ich auta. Opłaty mogą dokonać korzystając z opcji start – stop, dzięki niej zapłacą za rzeczywisty czas parkowania.

Aplikacja jest sprawdzonym rozwiązaniem, które z powodzeniem działa już w kilkudziesięciu miastach na terenie całego kraju. Firma zresztą stale rozbudowuje listę lokalizacji. Dostępne strefy parkowania można również sprawdzić w aplikacji – czytamy w komunikacie.

mPay udostępnia w swojej aplikacji nie tylko płatności za parking, ale także m.in. opłacanie przejazdów autostradami, szybkie przelewy, zakup ubezpieczeń, czy też biletów komunikacji miejskiej. Kilka dni temu fintech zawarł umowę z PKP, dzięki której w aplikacji będzie można także kupować bilety na przejazdy PKP Intercity.