Zarząd spółki mPay zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na fakt, iż potencjalnie może mieć ona istotny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Spółki notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect – czytamy w komunikacie giełdowym.

Kolejny ważny krok dla mPay

Na jesieni Koleje Małopolskie zostały piątym przewoźnikiem i jednocześnie siódmym partnerem, włączając platformy Dworzec Online i ewhd.eu, współpracującym z mPay. Dotychczas w aplikacji mogliśmy więc zaplanować podróż, zakupić bilety lokalnych przewoźników jak i opłacić przejazdy autostradami. 

Dziś zarząd spółki mPay poinformował, że za niespełna 3 miesiące firma rozszerza swoją ofertę o bilety kolei państwowych. PKP Intercity stanie się więc ósmym, a jednocześnie największym dotychczasowo partnerem mPay zapewniającym podróże długodystansowe.

Warto przy okazji wspomnieć, że aktualnie mPay zaangażowany jest w sprawę przejęcia Domu Maklerskiego BPS. Na początku listopada 2021 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wyraził sprzeciw wobec tego posunięcia, a samo BPS wydało niedawno oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży.