Wealthon wyjaśnia, że dzięki nowemu produktowi przedsiębiorca zyskuje dostęp do natychmiastowej gotówki – limit do 20 tys. PLN. Rozwiazanie pozwala przesyłać pieniądze między kartami w ekspresowym tempie oraz zasilać konto firmowe z dowolnych rachunków bankowych. Do rejestracji potrzebne są jedynie dowód osobisty i selfie.

O planowanej współpracy Wealthona z Mastercard i potencjalnym wdrożeniu nowej aplikacji mobilnej wraz z kartami płatniczymi pisaliśmy na Fintek.pl już w połowie zeszłego roku. Polski fintech miał też zamiar ubiegać się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Obecnie spółka posiada licencję MIP.

Rusza Wealthon Wallet – nowa aplikacja dla firm

Wealthon Wallet można pobrać na smartfona z AppStore lub Google Play i za jego pomocą szybko przesyłać pieniądze między kartami, dzięki przelewom Card2Card. Można także wnioskować o finansowanie, a już wkrótce również zarządzać spłatą oraz zwiększać kwotę pożyczki.

W portfelu dostępna jest także Wealthon Card, czyli karta z limitem kredytowym do 20 tys. zł. Wniosek o limit składa się z poziomu telefonu, a cały proces trwa kilka minut. Karta obsługuje płatności bezgotówkowe, a przedsiębiorca może zyskać dostęp do dodatkowych środków od ręki.

W przyszłym roku Wealthon Wallet ma wzbogacić się o nowe funkcjonalności. Chodzi między innymi o oprogramowanie SoftPos, które pozwoli zmienić dowolne urządzenie z systemem Android w mobilny terminal płatniczy.

– Wielu małych przedsiębiorców doskonale wie, że prowadzenie własnej firmy wymaga dopasowywania się do ciągłych i dynamicznych zmian. Na rynku nie było narzędzia dopasowanego do takiego stylu zarządzania finansami. Prowadząc własną firmę, chcemy mieć nad nią kontrolę – gdziekolwiek jesteśmy, przez całą dobę. Chcemy mieć gotówkę od ręki, aby inwestować, jednocześnie nie tracąc płynności finansowej. W Wealthon stworzyliśmy innowacyjne narzędzia dla nowoczesnego biznesu – mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.