Transformacja cyfrowa, w ostatnim czasie wymuszona pandemią, nie pozostawia wątpliwości, że usługi finansowe świadczone droga elektroniczną w nowoczesny, bezpieczny i przyjazny sposób to konieczność. Dlatego sektor fintech najlepsze lata ma dopiero przed sobą.

Zestawienie ludzi fintechu można znaleźć tutaj.

To ludzie tworzą sektor fintech

Nie tylko w płatnościach i bankowości mobilnej, ale też w sektorze ubezpieczeniowym, kredytowym, pośrednictwie finansowym, e-administracji, cyberbezpieczeństwie czy elektromobilności i wykorzystaniu blockchaina. Można śmiało powiedzieć, że świat zmienia się na naszych oczach, a wachlarz usług jakie dzisiaj są dostępne dla konsumentów i przedsiębiorców dzięki fintechom jest nieporównywalnie większy niż kilka lat temu.

Zestawienie ludzi fintechu ma na celu przedstawienie sylwetek osobowości tworzących te usługi i rozwiązania, ale także pokazać młodemu pokoleniu, że branża fintech to świetne miejsce do rozpoczęcia kariery – wśród tych, którzy inspirują do działania i rozwoju, ale też doceniających pasje i zaangażowanie. Bo fintech nie jest tylko dla programistów, ekonomistów i prawników – próżno szukać branży bardziej otwartej na różne spojrzenia i niech tak pozostanie.

Zestawienie ma charakter otwarty – nie ma potrzeby czuć się pominiętym.