Transformacja cyfrowa, w ostatnim czasie wymuszona pandemią, nie pozostawia wątpliwości, że usługi finansowe świadczone droga elektroniczną w nowoczesny, bezpieczny i przyjazny sposób to konieczność. Dlatego sektor fintech najlepsze lata ma dopiero przed sobą.

Zestawienie ludzi fintechu można znaleźć tutaj.

To ludzie tworzą sektor fintech

– Zestawienie ludzi fintechu sporządziliśmy w celu docenienia pracy i wkładu poszczególnych osób w rozwój polskiego rynku finansów i technologii. Sektor fintech z roku na rok rośnie w siłę. Sprawozdania finansowe z roku 2019 wskazują, że zysk sektora wyniósł blisko 500 mln zł – i to biorąc pod uwagę jedynie jego niebankową część. Coraz mocniej zaznaczamy swoją obecność na mapie europejskiego i światowego fintechu – komentuje Michał Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Fintek.pl i KLANG! Media.

– Taka sytuacja jest zasługą ludzi, którzy tworzą rynek, działając organicznie, niezależnie czy z pozycji prezesa spółki fintechowej czy dziennikarza piszącego o dziejących się w branży zmianach i procesach – dodaje.

Nie tylko w płatnościach i bankowości mobilnej, ale też w sektorze ubezpieczeniowym, kredytowym, pośrednictwie finansowym, e-administracji, cyberbezpieczeństwie czy elektromobilności i wykorzystaniu blockchaina. Można śmiało powiedzieć, że świat zmienia się na naszych oczach, a wachlarz usług jakie dzisiaj są dostępne dla konsumentów i przedsiębiorców dzięki fintechom jest nieporównywalnie większy niż kilka lat temu.

Zestawienie ludzi fintechu ma na celu przedstawienie sylwetek osobowości tworzących te usługi i rozwiązania, ale także pokazać młodemu pokoleniu, że branża fintech to świetne miejsce do rozpoczęcia kariery – wśród tych, którzy inspirują do działania i rozwoju, ale też doceniających pasje i zaangażowanie. Bo fintech nie jest tylko dla programistów, ekonomistów i prawników – próżno szukać branży bardziej otwartej na różne spojrzenia i niech tak pozostanie.

Zestawienie ma charakter otwarty – nie ma potrzeby czuć się pominiętym.