Partner serwisuVisa dla biznesu

Zestawienie ludzi fintechu


Piotr Alicki

Krajowa Izba Rozliczeniowa

Prezes Zarządu KIR od listopada 2016 roku. Uznany ekspert branży bankowej, doświadczony w zarządzaniu złożonymi projektami z zakresu IT.

Organizator i uczestnik wielu krajowych inicjatyw mających na celu digitalizację procesów gospodarczych realizowanych we współpracy z sektorem bankowym i administracją publiczną. Absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nadzorował obszar IT w największych bankach funkcjonujących w Polsce - Banku Pekao oraz PKO Banku Polskim, a także liczne fuzje i integracje w sektorze bankowym. Odpowiadał za budowę i wdrożenie systemu płatności mobilnych IKO, na bazie którego utworzono lokalny system płatności mobilnych BLIK, zarządzany przez Polski Standard Płatności. Były przewodniczący Rady Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich i członek Rady Dyrektorów Visa Europe. Wieloletni członek Rady ds. Systemu Płatniczego działającej przy NBP reprezentujący w przeszłości Pekao i PKO BP, a obecnie KIR.

Odznaczony odznaką honorową Prezesa NBP „Za Zasługi Dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”, Złotym Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich; jest laureatem konkursów, m.in.: „Lider Informatyki 1997”, „Lider Informatyki 2010”, „Lider informatyki 2012”, „Lider informatyki 2016”. W 2018 r. otrzymał nagrody IT@Bank w kategorii Produkt Roku za trzy projekty prowadzone w KIR: usługę trwały nośnik wdrożoną w oparciu o technologię blockchain, system STIR umożliwiający przeciwdziałanie przestępstwom skarbowym dzięki wykorzystaniu analizy big data oraz mechanizm podzielonej płatności VAT. Wyróżniony tytułem Digital Shapers 2018, przyznawanym wybitnym osobowościom cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Marcin Balicki

Millennium Leasing

Od 2016 roku Prezes Zarządu Millennium Leasing. Związany z firmą od 2013, pełniąc w niej funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży, a od maja 2015 roku - Członka Zarządu.

Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL) od maja 2017 roku, współtworzący działającą w jego ramach Grupę d/s digitalizacji a także współtwórca organizowanego przez Związek e-Leasing Day, dorocznej konferencji łączącej ze sobą kluczowych dla branży menedżerów z obszarów IT, procesów i produktów oraz dostawców rozwiązań informatycznych, wspierających działalności firm leasingowych.

Twórca forum dyskusyjnego „Filozofia przy sobocie (Polska)” na LinkedIn, poświęconego między innymi zarządzaniu i rozwojowi osobistemu i autor esejów, m.in. na temat syntezy doświadczeń jako metody znajdowania innowacyjnych rozwiązań w biznesie.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Brunon Bartkiewicz

ING Bank Śląski

Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego. Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90-tych.

W 1995 roku objął stanowisko prezesa zarządu Banku Śląskiego. W 2000 roku na kolejne cztery lata objął funkcję dyrektora generalnego oraz członka zarządu w banku ING Direct NV. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem kredytowym i rynkowym, wsparcie informatyczne i operacyjne oraz zarządzanie ryzykiem operacyjnym.

W 2004 roku objął stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. W 2010 roku został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in. odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Od 2012 roku nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji.

Jako Chief Innovation Officer w Grupie ING (od 2014 roku), Brunon Bartkiewicz odegrał znaczącą rolę w ING we wdrażaniu innowacji, promowaniu innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz szybkim wprowadzaniu innowacyjnych pomysłów na rynek.

W 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Brunon Bartkiewicz ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (SGH).

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Bartosz Berestecki

PayTel

Od lipca 2020 roku CEO PayTel. Wcześniej członek rady nadzorczej PayU w Polsce.

W PayU Bartosz Berestecki zajmował się kwestiami prawnymi i regulacyjnymi oraz odpowiadał za przestrzeganie przepisów w spółkach PayU w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Turcji i Rosji. W latach 2016-2018 sprawował funkcję Członka Zarządu PayU S.A. a od grudnia 2018 r. zajmował stanowisko Prezesa Zarządu tej spółki. W kwietniu 2020 roku dołączył do Rady Nadzorczej PayU. Na początku lipca 2020 roku zasilił szeregi fintechu PayTel.

Bartosz Berestecki jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem. W 2010 roku uzyskał dyplom MBA na Uniwersytecie w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę zawodową rozpoczął w warszawskim biurze kancelarii prawniczej White & Case. Następnie kierował działem prawnym i korporacyjnym Deutsche Bank PBC S.A., a także przez trzy lata tworzył i rozwijał polski oddział jednego z banków konsumenckich z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Wywiad z Bartoszem Beresteckim można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Tomasz Bogus

Xchanger

Obecnie Co-founder i Chieff Strategy Officer w fintechu Xchanger. Posiada ponad 28 lat doświadczenia w sektorze bankowym, a w przeszłości był prezesem takich banków jak Bank Pocztowy, czy BGŻ BNP Paribas.

Xchanger to fintech założony w 2016 roku, a jego główna siedziba mieści się w Londynie. Firma udostępnia porównywarkę ofert kantorów internetowych, a także dostarcza narzędzia usprawniające międzynarodowe transfery pieniężne.

To za kadencji Tomasza Bogusa (2015-2017) BGŻ BNP Paribas przeprowadził skomplikowany proces połączenia banków BGŻ i BNP Paribas. Jako CEO instytucji wspierał jej transformację cyfrową.

Wcześniej przez 6 lat pełnił funkcję prezesa Banku Pocztowego. Był odpowiedzialny za strategię i rozwój biznesu banku, nadzorując kwestie kadrowe, audytowe, zgodności oraz regulacyjne. W ciągu kadencji Tomasza Bogusa Pocztowy pozyskał milion nowych klientów i podwoił swoją kapitalizację.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Michał Bolesławski

ING Bank Śląski

Wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego. Związany jest z sektorem bankowym od początku swojej kariery zawodowej. Pracę w ING rozpoczął w 2000 roku.

Od 2008 roku jest Wiceprezesem Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialnym za Pion Klientów Korporacyjnych. Jako nadzorujący ten obszar, przyczynił się do umocnienia pozycji rynkowej ING Banku Śląskiego w segmencie korporacyjnym. Odpowiada za realizację szeregu projektów o strategicznym znaczeniu dla banku i Grupy ING oraz wprowadzenie  innowacyjnych rozwiązań m.in. z zakresu beyond banking dla firm.

Michał Bolesławski ukończył Harvard Kennedy School of Government oraz ESADE - Escuela Superior de Administracion y Direccion de Empresas. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Harvard Business School.

Wywiad z Michałem Bolesławskim można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Magdalena Borowik

Komisja Nadzoru Finansowego

Doradca Przewodniczącego KNF. Odpowiada za współpracę międzynarodową i wspieranie rozwoju ekosystemu fintech. Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji w zakresie technologii finansowych. Wykładowca technologii transakcyjnych w cyfryzacji Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej w Warszawie.

Strateg fintech specjalizujący się w złożonych projektach transformacyjnych w oparciu o dane i technologie, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu ryzykiem technologicznym oraz innowacją w obszarach infrastruktury danych, cyfrowej tożsamości i usług zaufania, sieci telekomunikacyjnych i infrastruktury krytycznej, administracji rządowej oraz w finansach.

Ekonomistka o profilu bankowym z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w technologiach informatycznych, od sześciu lat specjalizuje się w technologiach finansowych. Ostatnie cztery lata w administracji rządowej, zaangażowana w technologiczne oraz regulacyjne projekty transformacyjne.

Współtwórczyni polityk rządowych wyznaczających kierunki transformacji cyfrowej polskiej gospodarki oraz szeregu dokumentów strategicznych dla rozwoju technologii finansowych w Polsce. Współautorka wielu publikacji i raportów traktujących o technologiach na rynku finansowym. Pasjonatka efektu sieciowego jako siły napędowej rynków cyfrowych, zjawiska z pogranicza technologii i socjologii.

Uhonorowana tytułem Wizjonera Rynku IT@Bank w 2018, przyznawanym przez społeczność technologiczną polskiego sektora bankowego. W 2019 znalazła się na liście dwudziestu najważniejszych kobiet związanych z cyberbezpieczeństwem w Polsce, w zestawieniu Top 20 Women in Cybersecurity, opracowanym przez fundację Perspektywy w ramach projektu Women in Tech.

Wywiad z Magdaleną Borowik można przeczytać tutaj. Rozmowa została przeprowadzona w czasie, gdy Magdalena Borowik zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu FinTech w KNF.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Paweł Bułgaryn

Ministerstwo Finansów

Zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Finansów. Z resortem związany od 2008 roku.

Wcześniej Kierujący Zespołem Systemu Płatniczego, w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Zajmował się między innymi prowadzeniem prac legislacyjnych dotyczących regulacji w prawie krajowym i w prawie UE rynku usług płatniczych, pieniądza elektronicznego, a także kwestią nowych technologii (FinTech) w usługach finansowych. Obszarem jego działalności są również prawno-ekonomiczne aspekty rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Współtworzył projekty ustaw implementujących do polskiego prawa dyrektywy: o usługach płatniczych (PSD2), o pieniądzu elektronicznym (EMD2), czy o rachunku podstawowym (PAD). Uczestnik grup eksperckich przy Komisji Europejskiej i Radzie Unii Europejskiej w zakresie harmonizacji prawa UE w obszarze rynku usług płatniczych oraz krajowych zespołów roboczych zajmujących się tematyką płatności elektronicznych, a także kwestiami nowych technologii w usługach finansowych (m.in. Zespół roboczy ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech, Grupa robocza ds. Blockchain).

Wywiad z Pawłem Bułgarynem można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Bartosz Ciołkowski

Mastercard

Dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe od 2014 roku. Przed objęciem tego stanowiska był szefem działu sprzedaży, odpowiedzialnym za rozwój działalności Mastercard w Polsce.

Bartosz Ciołkowski rozpoczął swoją karierę w banku BZ WBK. Przed podjęciem pracy w Mastercard pracował także w Banku Pekao, nadzorując działalność Departamentu Rozwoju Kart Płatniczych. Do Mastercard dołączył w 2005 r. jako Account Manager. Następnie, jako Product Sales Specialist, zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie.

Od 2009 r. był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu firmy - Mastercard Advisors, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, realizując ponad 50 projektów w zakresie optymalizacji rentowności produktów płatniczych, rozwoju innowacyjnych rozwiązań oraz programów lojalnościowych, a także projektów co-brandingowych.

W 2017 r. otrzymał przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, za wkład w budowanie Polski bezgotówkowej i skuteczne liderowanie pracom nad Programem rozwoju płatności bezgotówkowych. Jest pierwszym przewodniczącym rady Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, nadzorującej zakrojony na dużą skalę projekt finansowania terminali płatniczych dla detalistów, będący efektem szerokiej współpracy branży finansowej z polskim rządem.

Bartosz Ciołkowski jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją w dziedzinie polityki gospodarczej i strategii.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Daniel Daszkiewicz

Alior Bank

Head of FinTech w Alior Banku. Odpowiada za cyfrową transformację Alior Banku; strategiczne partnerstwa, centrum kompetencji Finansowych Technologii, agendę Otwartej Bankowości, flagowe projekty międzynarodowe, akcelerator dla startupów i fundusz CVC.

Od lat z sukcesem tworzy i realizuje strategie dla branży finansowej, wdraża cyfrowe produkty i usługi oraz buduje partnerstwa. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w centrali Citigroup w Nowym Jorku.

Od 2015 roku pełnił funkcję FinTech and Corporate Innovation Global Lead, odpowiedzialnego za zarządzanie programem strategicznych rozwiązań dla kluczowych klientów instytucjonalnych. W latach 2014-2016 jako Global Head of Mobile Products zarządzał portfolio produktów mobilnych dla klientów korporacyjnych w ponad 100 krajach na świecie. W Alior Banku od 2018 r.

Wywiad z Danielem Daszkiewiczem można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Andrzej Dominiak

Wcześniej Alior Bank i Citi Handlowy

Były dyrektor centrum innowacji w Alior Banku. Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w polskich i międzynarodowych firmach.

Przed dołączeniem do Alior Banku przez wiele lat pracował w Banku Handlowym i Citibank International. Jako EMEA Development Head kierował działem rozwoju oprogramowania oraz zarządzał operacjami technologicznymi dla regionu EMEA.

Stworzył i kierował Innovation Lab w Citibank International. Odpowiadał m.in. za opracowanie koncepcji jednostki, zbudowanie zespołu, wyznaczenie funkcji badawczo-rozwojowej dla całej organizacji oraz zarządzanie portfelem innowacji dla wybranych obszarów działalności banku.

Zarządzał Centrum Innowacji Alior Banku, którego zadaniem jest wsparcie cyfrowej transformacji banku. Odpowiadał m.in. za rozwijanie innowacji w oparciu o metodologię design thinking, projektowanie doświadczeń klientów oraz badania użyteczności i funkcjonalności z użytkownikami.

 

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Paweł Działak

Tpay

Prezes Zarządu Krajowego Integratora Płatności S.A., a także co-founder & CEO Tpay, absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej. Karierę zawodową zaczął już na pierwszym roku studiów, kiedy to z Jarosławem Growinem stworzyli jeden z pierwszych serwisów telefonii VoIP.

Już na trzecim roku współtworzył transferuj.pl, który w 2015 roku – z uwagi na międzynarodowe aspiracje zmienił nazwę na Tpay.com. Obecnie marka rozwija się pod nazwą Tpay. Pasje poza firmą? Oczywiście! W wolnym czasie Paweł uprawia sport, najchętniej boks i golf. Jego wielką pasją jest również lotnictwo, którym  pasjonuje się od dzieciństwa. W wolnych chwilach sam siada za sterami i podziwia świat z góry.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Magdalena Dziewguć

Google

Territory Manager Google Cloud w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii.

Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V​-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.

Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda Dziewguć głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze : nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Jadwiga Emilewicz

Ministerstwo Rozwoju

Minister Rozwoju od 15 listopada 2019 roku. Wcześniej od 9 stycznia 2018 roku pełniła funkcję Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

27 listopada 2015 r. powołana na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

W latach 1999-2002 pracowała w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2009 r. została Kierownikiem Muzeum PRL-u w Krakowie.

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ otworzyła przewód doktorski. Jest stypendystką Uniwersytetu Oxford oraz programu American Council on Germany, Dräger Foundation, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius. Od 2003 r. związana z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. J. Tischnera w Krakowie.

Działaczka społeczna, autorka wielu publikacji naukowych. Była prezesem Fundacji Lepsza Polska. Zna język angielski, niemiecki i francuski. Ma trzech synów.

Wywiad z Jadwigą Emilewicz można przeczytać tutaj.

Czytaj więcej

Przemysław Furlepa

BNP Paribas

Wiceprezes Zarządu Bankowości Detalicznej i Biznesowej w BNP Paribas Bank Polska.

Od października 2017 r. wiceprezes Zarządu w BNP Paribas Bank Polska odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej. Wcześniej najdłużej związany z ING Bankiem Śląskim, gdzie m.in. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Bankowością Detaliczną, odpowiadał za zarządzanie relacjami z klientami, segmentami i bankowością internetową.

Brał udział w wielu międzynarodowych projektach skoncentrowanych na budowaniu wartości dla klientów poprzez podejście omnikanałowe, wzrost jakości oferty usług Digital oraz współpracę ze fintechami.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Odbył studia podyplomowe na Gdańskiej Akademii Bankowej, w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczestniczył w licznych szkoleniach i warsztatach managerskich w kraju i za granicą.

Czytaj więcej

Artur Granicki

Kopeć & Zaborowski (KKZ)

Szef Praktyki Prawa Finansowego i Nowych Technologii w Kopeć & Zaborowski (KKZ). Były dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w Komisji Nadzoru Finansowego.

Ekspert w zakresie prawa rynku kapitałowego i prawa nowych technologii, zwłaszcza w zakresie dotyczącym FinTech, blockchain, compliance i działalności instytucji finansowych, postępowań licencyjnych oraz finansowania projektów startupowych.

Doświadczenie zdobywał w Departamencie Funduszy Inwestycyjnych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz w instytucjach finansowych i kancelariach prawnych. Przed objęciem obowiązków dyrektora Departamentu Innowacji Finansowych FinTech pełnił funkcję Partnera Zarządzającego w kancelarii prawnej, gdzie zajmował się doradztwem regulacyjnym oraz transakcyjnym dla instytucji finansowych oraz spółek startupowych z zakresu FinTech.

Wywiad z Arturem Granickim można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Mieczysław Groszek

Fundacja Polska Bezgotówkowa

Prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Pracę w sektorze bankowym rozpoczynał w Polskim Banku Rozwoju, gdzie w latach 1995-98 pełnił funkcję prezesa zarządu.

Następnie przez dwa lata był wiceprezesem zarządu BRE Bank S.A. Przez trzy lata kolejne lata był dyrektorem generalnym i prezesem zarządu MHB Mitteleuropäische Handelsbank AG we Frankfurcie nad Menem. W latach 2002–10 pełnił funkcję prezesa zarządu BRE Leasing , a następnie przez 7 lat był wiceprezesem Związku Banków Polskich i przedstawicielem Związku w Komitecie Wykonawczym Europejskiej Federacji Bankowej w Brukseli.

Przed objęciem sterów Fundacji Polska Bezgotówkowa, dr Groszek był przewodniczącym lub członkiem wielu rad nadzorczych, w tym instytucji finansowych: Fundacja Poszanowania Energii, Bank Ochrony Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, TiUR Warta, TFI Skarbiec, PTE Skarbiec, Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. W 1993 r. kierował zespołem przygotowującym ustawę o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków (tzw. Ustawa oddłużeniowa). Jest doktorem ekonomii i autorem wielu publikacji naukowych. W latach 1973-91 był pracownikiem naukowym w SGH.

Biegle mówi po niemiecku, angielsku i rosyjsku.

Wywiad z dr Mieczysławem Groszkiem można przeczytać tutaj.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Tomasz Hadzik

PayPo

Lider o wysoko rozwiniętej świadomości biznesowej, Executive Vice President oraz udziałowiec spółki PayPo.

Od ponad roku pracuje w fintechu PayPo, która oferuje innowacyjne usługi odroczonych płatności dla klientów sklepów internetowych „kup teraz zapłać później z PayPo”. Obecnie na stanowisku Executive Vice President oraz członek zarządu PayPo, odpowiada za współtworzenie oraz realizację wieloletniej strategii spółki PayPo. Ponadto współwłaściciel i członek zarządu spółki Financial Services Collection.

Wcześniej przez okres dwudziestu czterech lat, jako członek zarządu spółki Bertelsmann i CEO Spółki Arvato FS, budował struktury koncernu Bertelsmann w Polsce i za granicą. W spółce Bertelsmann oddział Arvato pełnił funkcję CFO, a później CEO Arvato FS. Tworzył nowe produkty finansowe oraz odpowiadał za rozwój relacji z kluczowymi partnerami biznesowymi.

Swoje doświadczenia zdobywał w firmie o międzynarodowym zasięgu. Aktywnie angażował się w projekty budowania od podstaw spółek, oddziałów oraz nowych innowacyjnych produktów. Podejmował kluczowe dla firmy decyzje i brał aktywny udział w ustalaniu oraz wdrażaniu strategii sprzedażowych, finansowych i organizacyjnych w spółkach PayPo, Arvato oraz koncernie Bertelsmann. Dynamiczny, z inicjatywą, o wysoko rozwiniętych kompetencjach leaderskich, analitycznych i organizacyjnych. Pierwsze kroki kariery zawodowej stawiał w branży bankowej.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Anna Hajnc

Blue Media

Menadżerka ds. rozwoju biznesu w Blue Media. Z branżą FinTech związana od ponad 10 lat.

Współtworzy strategię Blue Media związaną z obszarem usług weryfikacji tożsamości (AIS i KYC) oraz usług z obszaru wypłat i spłat pożyczek skierowanych do branży finansowej oraz inwestycyjnej.

Wcześniej pracowała na stanowiskach kierowniczych w spółce eCard, gdzie odpowiadała m.in. za wdrożenie usług płatniczych u kluczowych klientów, takich jak InPost, Agora czy PolskiBus. Specjalistka w zakresie strategii biznesowej, zarządzania zespołem, sprzedaży i zarządzania relacjami z klientami.

Prywatnie, miłośniczka dobrej kuchni. Latem uwielbia jeździć na rolkach, zimą na łyżwach.

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej

Agnieszka Jabłońska-Twaróg

Twisto

Odpowiada za zarządzanie wizerunkiem marki, działania PR i media społecznościowe w Twisto, fintechu oferującym aplikację i kartę do codziennych płatności z bezpłatnym limitem kredytowym i atrakcyjnym kursem wymiany.

Opracowała i wdrożyła z sukcesem strategię komunikacji debiutu karty i aplikacji Twisto na polskim rynku. Jest upoważniona do reprezentowania firmy w Polsce.

Wcześniej, od sierpnia 2015 r., była partnerem zarządzającym agencji PR - Clear Communication Group, specjalizującej się w projektach z zakresu FinTech i finansów, gdzie odpowiadała m.in. za przygotowywanie strategii komunikacji dla firm oraz zarządzanie kryzysem i szkolenia medialne.

Zna media od podszewki. Przez ponad dwa lata pracowała jako prezenterka telewizji Polsat News, a wcześniej jako dziennikarka “Pulsu Biznesu” i TVN24.  Jest absolwentką Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonuje się digital marketingiem.

 

Znajdziesz mnie:

Czytaj więcej