Partner serwisu Visa dla biznesu

Wniosek o 300+ można już złożyć online w BNP Paribas

Fintek
Fintek
#BNP Paribas
Opublikowano: 1 lipca 2020, 11:43 Aktualizacja: 1 lipca 2020, 11:44

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie Dobry Start. Jednorazowe wsparcie w kwocie 300 zł przysługuje wszystkim uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, którzy nie ukończyli 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – 24. roku życia. Wniosek o 300+ można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, a więc również w systemie bankowości internetowej BNP Paribas.

Wniosek o 300+ można już złożyć online w BNP Paribas

Wniosek o świadczenie w ramach Programu Dobry Start można złożyć w systemie GOonline. Po zalogowaniu, należy przejść do zakładki eUrząd i wybrać Wniosek Dobry Start 300+, a następnie wypełnić go zgodnie ze wskazówkami. Co ważne, wypełniając wniosek, należy podać dane szkoły, do której dziecko będzie uczęszczać od 1 września br. W przypadku zmiany szkoły, trzeba więc poczekać na wyniki rekrutacji.

Wnioski o Dobry Start w bankowości elektronicznej BNP Paribas

Po złożeniu prawidłowo wypełnionego wniosku, na wskazany w nim adres e-mail przyjdzie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wysłane przez właściwy organ prowadzący. W systemie GOonline już w pierwszych godzinach po starcie możliwości ubiegania się o świadczenie Dobry Start – wpłynęło ponad 1000 wniosków.

Wnioski można składać aż do 30 listopada, ale warto zrobić to wcześniej. Osoby, które złożą go w lipcu lub sierpniu, otrzymają świadczenie do 30 września. Wnioski złożone później będą realizowane w ciągu 2 miesięcy od ich złożenia. Świadczenie przysługuje niezależnie od wysokości dochodu – wyjaśnia BNP Paribas w komunikacie.

O możliwości składania wniosków o 300+ informowały już także inne banki – między innymi Bank Pekao i Bank Millennium.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wniosek-o-300-mozna-juz-zlozyc-online-w-bnp-paribas