Wniosek o świadczenie w ramach Programu Dobry Start można złożyć w systemie GOonline. Po zalogowaniu, należy przejść do zakładki eUrząd i wybrać Wniosek Dobry Start 300+, a następnie wypełnić go zgodnie ze wskazówkami. Co ważne, wypełniając wniosek, należy podać dane szkoły, do której dziecko będzie uczęszczać od 1 września br. W przypadku zmiany szkoły, trzeba więc poczekać na wyniki rekrutacji.

Wnioski o Dobry Start w bankowości elektronicznej BNP Paribas

Po złożeniu prawidłowo wypełnionego wniosku, na wskazany w nim adres e-mail przyjdzie Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wysłane przez właściwy organ prowadzący. W systemie GOonline już w pierwszych godzinach po starcie możliwości ubiegania się o świadczenie Dobry Start – wpłynęło ponad 1000 wniosków.

Wnioski można składać aż do 30 listopada, ale warto zrobić to wcześniej. Osoby, które złożą go w lipcu lub sierpniu, otrzymają świadczenie do 30 września. Wnioski złożone później będą realizowane w ciągu 2 miesięcy od ich złożenia. Świadczenie przysługuje niezależnie od wysokości dochodu – wyjaśnia BNP Paribas w komunikacie.

O możliwości składania wniosków o 300+ informowały już także inne banki – między innymi Bank Pekao i Bank Millennium.