Partner serwisu Visa dla biznesu

Wnioski o 300+ złożycie online w Banku Pekao

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 30 czerwca 2020, 14:31 Aktualizacja: 30 czerwca 2020, 14:31

1 lipca rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start, zwanego 300+. Klienci Banku Pekao będą mogli złożyć wniosek całkowicie online – za pomocą bankowości internetowej Pekao24. Ponadto, najmłodsi klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

Wnioski o 300+ złożycie w Banku Pekao

W ramach programu Dobry Start dzieci otrzymują świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Wsparcie przysługuje wszystkim uczniom do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności – do 24. roku życia, bez względu na dochód rodziny. Aby otrzymać dofinansowanie należy wypełnić odpowiedni wniosek.

Od 1 lipca klienci Banku Pekao mogą to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej Pekao24 i w sekcji „e-Urząd” wybrać wniosek Dobry start. Większość pól zostanie wypełniona automatycznie na podstawie danych z systemu banku – całość zajmie kilka minut.

Wnioski o 300+ bez wychodzenia z domu w bankowości Pekao

Wypełniając wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy do 30 września. Jeżeli natomiast złożymy go między 1 września a 30 listopada, na świadczenie trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy. Osoby, które wolą wypełnić wniosek w sposób tradycyjny, będą mogły to zrobić od 1 sierpnia osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Bank Pekao przypomina także swojej ofercie dla najmłodszych – PeoPay Kids. Zakładając pakiet PeoPay KIDS dla dzieci w wieku 6-12 lat, dziecko może otrzymać 50 zł na start oraz 2 proc. w skali roku na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb przez 4 miesiące do 3000 zł. Promocja jest skierowana do nowych klientów i potrwa do końca października.

Aby z niej skorzystać rodzic powinien w imieniu dziecka zawrzeć umowę o wszystkie produkty wchodzące w skład pakietu PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne dla młodych, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i aplikację mobilną PeoPay KIDS). Każdy rodzic może założyć pakiet PeoPay KIDS bez wychodzenia z domu w aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. Do wypełnienia wniosku wystarczy tylko numer PESEL i podstawowe dane dziecka. Nie jest wymagane podawanie danych dokumentu tożsamości swojej pociechy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

wnioski-o-300-zlozycie-online-w-banku-pekao