Wnioski w programie Rodzina 500+ można składać od 1 lutego 2021 roku na nowy okres świadczenia od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. W tym roku przez pierwsze dwa miesiące, a więc do końca marca, wnioski można składać tylko online. W Banku Pekao można zrobić to szybko i samodzielnie na dwa sposoby – w bankowości internetowej lub mobilnej, w zakładce e-urząd.

W aplikacji PeoPay złożyć wniosek Rodzina 500+

– Możliwość złożenia wniosku przez aplikację mobilną, a nie tylko bankowość internetową, to kolejne ułatwienie dla naszych klientów i inicjatywa w ramach transformacji cyfrowej banku. To rozwiązanie jest w pełni bezpiecznie, a także wygodne i dostosowane do potrzeb klientów. Wniosek jest bardzo intuicyjny, jego część wypełnia się automatycznie np. dane osobowe i kontaktowe wnioskodawcy oraz numer rachunku z bankowości internetowej. Wystarczy podać adres wnioskodawcy i dane dzieci – tłumaczy Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności.

– Finanse są ważnym obszarem naszego życia, a umiejętność radzenia sobie z nimi to jedna z kluczowych życiowych kompetencji. Dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności nie tylko poprzez naukę w szkole, rozmowy z rodzicami i obserwowanie ich zachowań, ale także poprzez osobiste doświadczenia – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.

Pakiet PeoPay KIDS, dzięki któremu dziecko może odkładać środki w wirtualnych skarbonkach, realizować przelewy i posiadać własną kartę płatniczą, nie tylko uczy samodzielnego bankowania, ale jest też idealnym wstępem do rozmowy o finansach. A to wszystko pod dyskretnym nadzorem rodziców – dodaje przedstawiciel banku.

Promocje dla klientów Banku Pekao

Przy okazji składania wniosków o 500+, klienci Banku Pekao mogą skorzystać z przygotowanych dla nich promocji. Za założenie konta dziecku z Pakietem PeoPay KIDS, dziecko dostanie 50 zł kieszonkowego na start. Co więcej, będzie mogło zacząć naukę oszczędzania z wysokim  oprocentowaniem 2% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb (do kwoty 3 tys. zł, na 92 dni). Dla nastolatków za założenia konta osobistego i oszczędnościowego, Bank Pekao również ma powitalną promocję – 50 zł na konto, jeśli otworzą rachunek z polecenia swojego rodzica. Promocja dotyczy dzieci w wieku od 13 do 17 lat i obowiązuje w oddziale.  Obie promocje są ważne do 31 marca 2021 r.

Rodziny, będące klientami Banku Pekao, mogą korzystać też ze zniżek u wybranych partnerów Programu Galeria Rabatów. Zniżki dotyczą oferty szkół językowych (np. do 45% rabatu od Multikurs.pl), książek (swiatksiazki.pl rabat do 25%), odzieży i obuwia (endo.pl i eastend.pl rabat do 10%).