Wpłata gotówki na konto BNP Paribas była dotychczas możliwa w kasie oraz przy użyciu karty płatniczej w 460 wpłatomatach Planet Cash zlokalizowanych w oddziałach banku. Od 23 listopada usługa dostępna jest w ok. 1000 kolejnych urządzeń Planet Cash i w ponad . 3000 wpłatomatach sieci Euronet.

BNP Paribas poszerza sieć wpłatomatów dostępnych dla klientów

Teraz, przy użyciu karty debetowej i wprowadzeniu kodu PIN, pieniądze można wpłacać w dogodnej chwili i miejscu, w urządzeniach usytuowanych w najbardziej uczęszczanych lokalizacjach na terenie Polski. Wpłacona gotówka jest  księgowana na rachunku klienta natychmiast po dokonaniu transakcji. Opłaty naliczane są w zależności od kwoty operacji, zgodnie z obowiązującą tabelą opłat i prowizji banku. Usługa wpłaty gotówki na rachunek karty kredytowej pozostaje dostępna tylko w urządzeniach posadowionych w oddziałach banku – czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Listę lokalizacji urządzeń można znaleźć na stronach: www.planetcash.pl i www.euronetpolska.pl. Dodatkowo urządzenia sieci Planet Cash i Euronet, w których można dokonywać transakcji wpłaty, przez pierwsze tygodnie od wprowadzenia usługi będą oznaczone dedykowanymi ekranami informacyjnymi z logo BNP Paribas.

Wpłaty gotówki poza oddziałami banku to kolejne udogodnienie udostępnione przez bank w związku z pandemią. BNP Paribas zapewnił klientom nowe formy kontaktu, umożliwiając umawianie spotkań w oddziałach na konkretną godzinę w aplikacji Booksy i na stronie www. Wprowadził także możliwość elektronicznego podpisywania dokumentów na platformie Autenti oraz zdalnego otwarcia konta przy wykorzystaniu selfie.