Już teraz oprócz Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay, w Credit Agricole dostępne są usługi SwatchPAY oraz Xiaomi Pay (dla posiadaczy kart Mastercard). Bank jako jeden z pierwszych na rynku w Polsce, wprowadza dodatkowo SwatchPAY dla wszystkich swoich użytkowników kart Visa – wczoraj podobne wdrożenie przeprowadził też PKO BP.

Credit Agricole udostępnia Xiaomi Pay i Swatch Pay

Ze SwatchPAY i Xiaomi Pay można płacić wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe, w Polsce i na całym świecie. W tym pierwszym przypadku wystarczy zbliżyć nadgarstek do czytnika kart, a wszelkie płatności do kwoty 100 złotych pozostają bez konieczności podawania kodu PIN. W przypadku Xiaomi Pay należy aktywować ekran i raz na dobę wprowadzić sześciocyfrowy kod.

Aby móc skorzystać z rozwiązania, należy posiadać smartwatch, zegarek lub opaskę z obsługą technologii NFC (Xiaomi: Opaska Mi Smart Band 6 NFC, Smartwatch Xiaomi Watch S1 i S1 Active; Swatch: wszystkie zegarki z funkcją NFC). Następnie pobrać i zainstalować na swoim telefonie odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play lub App Store i przejść przez proces dodawania swoich kart płatniczych w tych aplikacjach.

Usługi płatności świadczone są za pośrednictwem dedykowanych aplikacji mobilnych Swatch Pay i Mi Fitness, zainstalowanych na urządzeniu mobilnym użytkownika i dodatkowo sparowanych z zegarkiem/ smartwatchem z funkcją NFC. W przypadku SwatchPAY możesz realizować transakcje, nawet w momencie wyczerpania baterii zegarka.

SwatchPAY i Xiaomi Pay umożliwiają także bezgotówkowe płatności i szybkie wypłaty gotówki z bankomatów z funkcją zbliżeniową.