Head of AI odpowiada za stworzenie i zarządzanie zespołem, który pracuje nad przygotowaniem i realizacją strategii wdrożenia nowoczesnych, innowacyjnych technologii bazujących na sztucznej inteligencji. Do jego najważniejszych zadań należy monitorowanie i analiza nowoczesnych rozwiązań AI oraz identyfikowanie możliwości ich wdrożenia zarówno w obecnych, jak i przyszłych produktach oferowanych przez XTB.

W XTB powstaje dział rozwijający sztuczną inteligencję

Efektywne wdrożenie nowoczesnych technologii wymaga przede wszystkim koncentracji na aspektach operacyjnych tych rozwiązań, dlatego zespół AI w XTB będzie odpowiadał za prototypowanie i testy produktów i procesów opartych na sztucznej inteligencji. Zadaniem zespołu będzie również śledzenie aktualnych trendów i technologii AI, a także dzielenie się tą wiedzą oraz edukacja pracowników XTB, by byli oni w stanie wykorzystywać najnowsze technologie w swojej codziennej pracy z uwzględnieniem potencjalnych ograniczeń regulacyjnych.

Tomasz Gawron jest doświadczonym programistą, ekspertem w dziedzinie robotyki. Ma doświadczenie dydaktyczne i szkoleniowe, zdobyte podczas pracy ze studentami robotyki i informatyki na Politechnice Poznańskiej. Zanim dołączył do XTB, był kierownikiem badań i inżynierii AI w Wunderman Thompson Technology, w którym zbudował dział badań nad sztuczną inteligencją  i nadzorował realizację strategii firmy w zakresie AI oraz koordynację projektów. Tomasz Gawron jest doktorem automatyki i robotyki na Politechnice Poznańskiej.

– Jako fintech z globalną bazą klientów chcemy być w czołówce naszej branży jeśli chodzi o innowacje oraz wdrażanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji i machine learning. Head of AI to nowe stanowisko w XTB, które skupia odpowiedzialność za przyspieszenie tempa, w jakim wdrażamy zaawansowane technologie. Postrzegamy je nie tylko jako sposób na poprawę efektywności, sposobu analizy danych, procesów związanych z onboardingiem czy wsparciem klientów, ale także jako drogę do podniesienia efektywności naszych pracowników – powiedział Adam Dubiel, Chief Product & Technology Officer at XTB.