Łukasz Dwulit to manager z bogatym doświadczeniem w obszarze rozwoju biznesu w Azji, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie. Jest też laureatem prestiżowej listy “30 przed 30” Forbes. Posiada dyplom z prawa, bankowości i finansów Duke University School of Law w Durham w Północnej Karolinie.

Łukasz Dwulit dołączył do polskiego zespołu Klarny

Nowy head of business development przeszedł do szwedzkiego fintechu z Alibaba Group.

– Jestem pod wrażeniem ogromnego wzrostu, jaki Klarna osiąga na świecie i w Polsce, a także tempa, w jakim rewolucjonizuje branżę do niedawna zdominowaną przez wysokokosztowe kredyty. Z 16-letnim doświadczeniem i 90 milionami użytkowników w 18 krajach, Klarna jest dziś światowym liderem zmian w sposobie robienia zakupów i płacenia za nie, by mogły być tak proste, bezpieczne i wygodne, jak to tylko możliwe. To otwiera ogromne możliwości rozwoju dla detalistów w Polsce – mówi Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Polsce.

Klarna zadebiutowała nad Wisłą w sierpniu br., ogłaszając jednocześnie partnerstwo z siecią H&M w Polsce. Od tego czasu zaprezentowała swoją nową aplikację zakupową, pozwalającą dzięki innowacyjnej funkcji “Shop Anywhere” jej użytkownikom dokonywać zakupów w dowolnym sklepie internetowym w Polsce, niezależnie od tego, czy jest on zintegrowany z Klarna.