Nowa aplikacja Klarny to de facto przeglądarka zakupowa, umożliwiająca dokonywanie transakcji w dowolnym sklepie internetowym w Polsce. Co ważne odroczone płatności będą dostępne u każdego sprzedawcy, niezależnie od tego czy jest on zintegrowany z Klarną. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu darmowych i jednorazowych wirtualnych kart, generowanych w aplikacji.

W ciągu ostatnich dni Klarna nawiązała współpracę z fintechem Stripe, udostępniając usługi BNPL oraz płatności ratalne dla sprzedawców korzystających z usług tego integratora płatności. Szwedzka spółka przejęła również porównywarkę cenową PriceRunner.

Klarna udostępnia w Polsce nową aplikację zakupową

Wkrótce w nowej apce Klarna pojawią się takie funkcje jak przechowywanie kart lojalnościowych i dodatkowe oszczędzanie pieniędzy, uczestnictwo w wydarzeniach związanych z zakupami „na żywo” oraz integracje z zewnętrznymi dostawcami kolejnych rozwiązań.

Aplikacja jest dostępna w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Mogą z niej korzystać klienci w Polsce oraz USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii i Francji.

– Przełączanie się pomiędzy aplikacjami jest czymś, co nas, konsumentów, coraz bardziej frustruje. Dlatego ogłaszamy ważny kamień milowy na naszej drodze do wspierania ludzi w oszczędzaniu czasu i pieniędzy oraz dawania im większej kontroli nad ich finansami. Jednocześnie udostępniliśmy intuicyjne i elastyczne płatności wszędzie, ponieważ wierzymy, że nikt nigdy nie powinien być zmuszany do ponoszenia opłat za karty kredytowe lub płacić wysokich odsetek – mówi Sebastian Siemiątkowski, CEO Klarna.

Oto co dokładnie oferuje nowa aplikacja zakupowa Klarna:

  • Zakupy we wszystkich sklepach internetowych za pośrednictwem przeglądarki zakupowej dostępnej w aplikacji.
  • Możliwość dokonywania nieoprocentowanych, elastycznych płatności we wszystkich sklepach internetowych, niezależnie od tego, czy są one partnerami Klarna (mają bezpośrednią integrację), czy nie. Jednorazowe wirtualne karty są bezpłatne i mogą być używane w każdym sklepie internetowym.
  • Aplikacja dostosowuje wyświetlane treści do zainteresowań konsumentów i ich ulubionych sklepów.
  • Dostęp do specjalnych ofert i powiadomień o obniżkach
  • Śledzenie dostawy wszystkich zakupionych produktów nabytych za pośrednictwem aplikacji Klarna.
  • Przegląd wydatków i budżetów w ujęciu miesięcznym.
  • Płatności oraz zgłaszanie problemów i zwrotów jednym kliknięciem.