Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Rozwiązanie stanowi alternatywę dla e-TOLL na odcinkach A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica jak i videotolling na odcinkach koncesjonowanych autostrad: AmberOne Autostrada A1 oraz A4 Kraków – Katowice.

Autopay na stacjach paliw w Niemczech

Kierowcy tankujący w Niemczech mogą teraz płacić automatycznie za paliwo na 1200 stacjach paliw należących do sieci Jet, Hem i Sprint jedynie w oparciu o geolokalizację. Wystarczy, że podjeżdżając na stację paliw uruchomią aplikację Autopay, a po zakończeniu tankowania środki zostaną pobrane automatycznie z podpiętej karty płatniczej.

Rozwiązanie to kierowane jest w pierwszej kolejności do polskich kierowców podróżujących regularnie po Niemczech. Ponad milion osób w Polsce zarejestrowało się już w aplikacji Autopay. Kierowcy będą mogli teraz korzystać z wygodnego i znanego już sobie narzędzia, płacąc za tankowanie bez wysiadania z samochodu.

To pierwsze wdrożenie usługi automatycznych płatności na stacjach przez Autopay. Firma zamierza niedługo obsługiwać także stacje paliw w Polsce. Warto wspomnieć, że korzystając z Autopay można także zapłacić za umycie samochodu na jednej z 200 myjni Shell i wwwash oraz za postój na jednym z 8 tys. miejsc parkingowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

— Konsekwentnie zmierzamy do tego, by pod parasolem Autopay zebrać możliwie najwięcej płatności związanych z podróżami samochodem. Wprowadzenie automatycznych płatności za tankowanie na niemieckich, a niedługo również na polskich stacjach to kolejny krok w tym kierunku — mówi Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay.