System umożliwia też dokonywanie transakcji w sieci osobom nieposiadającym karty debetowej lub kredytowej oraz takim, które nie chcą ich używać do operacji online. Już teraz Żabka korzysta z technologii prepaid eCash firmy Paysafe.

Płatności Paysafecash we wszystkich sklepach Żabka

Jak to działa? Klient wybiera Paysafecash jako metodę płatności w aplikacji bankowej, portfelu cyfrowym lub u dostawcy usług online i otrzymuje kod kreskowy Paysafecash na dokładną kwotę. Kod kreskowy może być wydrukowany, udostępniony przez e-mail lub SMS, albo zapisany w mobilnym portfelu na smartfonie.

Dzięki funkcji wyszukiwania online w przeglądarce oraz w aplikacji Paysafecash klient z znajdzie najbliższy sklep Żabka. Sprzedawca zeskanuje kod kreskowy, a następnie kupujący dokona płatności. Dostawca usług online przetwarza transakcję bezpośrednio po dokonaniu płatności. Paysafecash nie wymaga danych konta bankowego klienta ani jego karty kredytowej. Usługa jest bezpłatna.

Paysafecash to obecnie największa sieć płatności gotówkowych online na całym świecie, która została uruchomiona po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku. Program dostępny jest w prawie 30 krajach i w ponad 200 tys. punktów płatniczych. W Polsce Paysafecash został zintegrowany tak, aby ułatwić wpłaty gotówkowe klietom takich fintechów jak – Monese i bunq.

System umożliwia również płatności gotówkowe online przy spłacie kredytu czy kupnie ubezpieczenia, dzięki współpracy z polską firmą fintechową Provema. Od niedawna przez Paysafecash można też doładować gotówką wirtualny portfel ZEN.com.