Zip, obok takich spółek jak Klarna, Afterpay czy PayPal, to jeden z fintechów oferujących rozwiązania BNPL.  Jest wyceniany na około 3 mld USD, a więc można zaliczyć go do grona jednorożców. Obecnie firma prowadzi ekspansję na wielu rynkach – m.in. w Republice Południowej Afryki, Indiach, Europie czy na Bliskim Wschodzie.

Zip przejmuje Sezzle za 350 mln USD

Australijski jednorożec realizuje ekspansję zagraniczną poprzez akwizycję mniejszych, lokalnych graczy z rynku BNPL. Dzięki połączeniu obu fintechów ma powstać spółka posiadająca około 8,8 mln klientów i 60 tys. współpracujących sprzedawców w Stanach Zjednoczonych. Główna siedziba Sezzle pozostanie w Minneapolis w stanie Minnesota.

Sama kwota transakcji opiewa na 352 mln amerykańskich dolarów. Co więcej, zgodnie z umową, australijski jednorożec stara się także pozyskać 50 mln dolarów, aby wzmocnić swój biznes i zapewnić trwały wzrost – czytamy w komunikacie.

Na początku tekstu wspomnieliśmy o działalności Zip także w Europie. Stary Kontynent jest ogromnym rynkiem e-commerce, dlatego każdy globalny gracz chce o nią walczyć. W zeszłym roku Zip przejął znany na polskim rynku fintech Twisto. W związku z tym warto przeczytać wywiad, który Fintek.pl przeprowadził z Renatą Salata, CCO Twisto. Z rozmowy dowiecie się między innymi co sama akwizycja oznacza dla Twisto, czy spółka przejdzie rebranding, jakie nowe produkty pojawią się w ofercie fintechu i kiedy firma zacznie zarabiać.