Obie nowości będą dostępne już od 17 listopada. Po tej dacie użytkownicy iPhone’ów korzystający z aplikacji Allegro będą mogli potwierdzać zakupy oraz płatności Allegro Pay za pomocą biometrii – Touch ID i Face ID. Aby aktywować taką opcję należy wejść w zakładkę „Moje Konto”, wybrać pole „Bezpieczeństwo” i włączyć jedną lub drugą metodę autoryzacji.

Od początku września Allegro Pay jest już dostępne dla wszystkich klientów Allegro. Usługa pozwala na odroczenie płatności i rozłożenie ich na raty. W pierwszym półroczu bieżącego roku w ramach rozwiązania udzielono pożyczek na ponad 0,5 mld zł. Celem Allegro jest podwojenie tej kwoty jeszcze przed końcem roku.

Zmiany w Allegro Pay i na Allegro Biznes

Druga ważna nowość to zmiany na Allegro Biznes, dotyczące odroczonych płatności B2B. Już od 17 listopada rozwiązanie BNPL pojawi się automatycznie przy każdej ofercie, jeśli jest ona wystawiana z konta firmowego, a siedziba spółki znajduje się w Polsce i ma wpisany polski numer rachunku bankowego.

Do tej pory przedsiębiorcy musieli samodzielnie aktywować odroczone płatności w Allegro Biznes. Teraz nie będzie już takiej konieczności. Pieniądze trafiają na konto sprzedawcy od razu, a klient ma dodatkowy czas na uregulowanie zamówienia. Dostawcą usługi BNPL w Allegro Biznes jest Pragma Go.

Przedsiębiorcy wciąż bedą mieli możliwość wyłączenia opcji odroczonej płatności. Aby to zrobić należy wybrać stosowną opcję w zakładce „Odroczona płatność dla firm”. Usługę można włączać i wyłączać w dowolnym czasie.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu Allegro nawiązało współpracę z Aion Bankiem. Aion będzie skupował część wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. W ramach zawartej umowy uzgodniono 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży w wysokości do 500 mln PLN.