Na liście znaleźli się Maciej Cieślukowski, Hanna Kuzińska, Szymon Midera, Marek Panfil, Marek Radzikowski, Paweł Waniowski i Katarzyna Zimnicka-Jankowska. Najbardziej znanym nazwiskiem z perspektywy sektora FinTech wydaje się Szymon Midera, który przez osiem lat – do czerwca 2016 roku pełnił funkcję Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Banku Pocztowego. Wcześniej, przez siedem lat, związany był z mBankiem.

Zmiany w zarządzie PKO BP

Szymon Midera to także założyciel, współwłaściciel i prezes Shumee SA (platforma commerce) – działającego na rynku cross-border e-commerce. Członek rad nadzorczych z doświadczeniem w obszarze standardów ładu korporacyjnego. Ekspert z obszaru bankowości, e-commerce oraz inkubacji i akceleracji startupów. Panelista i autor wielu publikacji nt. rynku e-commerce oraz platform typu marketplace – czytamy w notce biograficznej zamieszczonej w komunikacie.

W związku z ostatnimi wyborami i zmianą władzy szykują się zmiany w spółkach Skarbu Państwa. Wśród kandydatów na prezesa PKO BP wymienia się między innymi Cezarego Stypułkowskiego – obecnego prezesa mBanku. W gronie kandydatów ma być także jego były prezes i twórca Sławomir Lachowski. Wśród kandydatów wymienia się także Jacka Obłękowskiego, który wcześniej w PKO BP zajmował stanowisko wiceprezesa, przed zmianami wprowadzonymi przez poprzedni rząd.

Ostatnie lata to częste zmiany na stanowisku prezesa PKO BP. Wszystko zaczęło się od odejścia z banku jego wieloletniego prezesa Zbigniewa Jagiełło. Następnie krótkie kadencje sprawowali Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda, czy Dariusz Szwed.