Partner serwisu Visa dla biznesu

Zmiany w zarządzie Banku Pekao. Michał Krupiński ustępuje ze stanowiska

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 2 grudnia 2019, 10:12 Aktualizacja: 2 grudnia 2019, 12:00

Obradująca w piątek Rada Nadzorcza Banku Pekao przyjęła rezygnację Michała Krupińskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Banku. Nowym prezesem został Marek Lusztyn, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu, odpowiadający za obszar zarządzania ryzykiem.

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Michał Krupiński motywuje swoją decyzję przede wszystkim chęcią kontynuowania kariery poza Polską. Wraz z nim z rezygnację ze swoich stanowisk złożyli Michał Lehmann, Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Pion Operacji i Usług oraz Piotr Wetmański, Członek Zarządu Banku Pekao nadzorujący Pion Strategii. Do Zarządu Banku dołączył Marcin Gadomski, który będzie odpowiadał za Pion Ryzyka – czytamy w komunikacie.

Marek Lusztyn nowym prezesem Banku Pekao

Nowy prezes w rozmowie z poniedziałkową „Rzeczpospolitą” zapewnia, że przetasowania w zarządzie nie oznaczają zmiany strategii Banku Pekao. Nadal będziemy skupiać się na ostrożnym i bezpiecznym zarządzaniu bankiem – deklaruje Lusztyn.

Marek Lusztyn związany jest z Grupą Banku Pekao od blisko 20 lat. To manager z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w bankowości. Od lipca 2017 r. zasiadał na stanowisku Wiceprezesa Zarządu nadzorując obszar zarządzania ryzykiem w banku oraz pełniąc funkcje Członka Rad Nadzorczych w spółkach zależnych: Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny, Pekao Investment Banking.

Przed objęciem funkcji Wiceprezesa Zarządu Banku Pekao Marek Lusztyn przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit. Pracując w Londynie, Monachium i Mediolanie, opowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem, obejmujące kilkadziesiąt krajów, w których działa Grupa. Lusztyn jest doktorem nauk ekonomicznych (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), inżynierem informatyki. W 2014 r. został uhonorowany tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance w Waszyngtonie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zmiany-w-zarzadzie-banku-pekao-michal-krupinski-ustepuje-ze-stanowiska