Mark Burton to doświadczony lider i twórca rozwiązań przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML). W Nethone odpowiedzialny będzie za opracowywanie i rozbudowywanie rozwiązań do wykrywania oszustw, w celu obsługi bazy klientów.

Mark Burton dołącza do Nethone

Przed dołączeniem do Nethone pracował w brytyjskiej firmie, także działającej w modelu SaaS, i tworzącej produkty AML – Northrow. Wcześniejsze doświadczenie Marka obejmuje menadżerskie stanowiska inżynieryjne w Yell, GeoSentric i NEC. Jest również absolwentem Uniwersytetu w Manchesterze, gdzie uzyskał doktorat z Fizyki Cząstek Elementarnych, poprzedzony studiami w dziedzinie Informatyki i Fizyki.

Nominacja Marka Burtona to nie jedyna zmiana w kadrze zarządzającej. W 2021 roku Maciej Pitucha awansował z  funkcji Head of Data Science, którą objął w 2018 roku, na stanowisko Chief Data Officer. Obowiązki Macieja niezmiennie pozostają w obszarze data science i inżynierii oraz dodatkowo powiększyły się o zarządzanie produktem.

Maciej posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu projektów IT, data science i inżynierii. Zanim dołączył do zespołu Nethone pracował w Polsce i Niemczech dla firm konsultingowych takich jak Deloitte i EY, a następnie w Startups FinAi. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.