Wszystkie powołania następuję od dnia 12 kwietnia bieżącego roku na okres wspólnej kadencji obejmującej trzy pełne lata obrotowe – czytamy w komunikacie.

Artur Olech nowym prezesem PZU

Na stanowisko prezesa PZU powołano Artura Olecha, który od ponad 30 lat jest związany z branżą finansową i ubezpieczeniową. Obecnie, od maja 2020 roku, jest współzałożycielem i CEO Trasti – insurtechu i ubezpieczyciela cyfrowego stworzonego w JV z Triglav DD oraz Swiss Re. Związany z rynkiem ubezpieczeniowym m.in. zarówno w domenie prywatnej, jak i publicznej.

W przeszłości pracował w Generali, czy Poczcie Polskiej. Z kolei w 2016 roku wraz z zespołem managerów założył swoją pierwszą spółkę na rynku fintech – hiPRO sp. z o.o. Firma łączy procesy bankowe z ubezpieczeniowymi, optymalizując procesy finasowania składek ubezpieczeniowych poprzez integrację instytucji pożyczkowych i banków z ekosystemami sprzedażowymi ubezpieczycieli i multiagentów, a także oferując narzędzia bezpośrednio indywidualnym agentom i klientom.

W komunikacie PZU czytamy, że Artur Olech złożył oświadczenie, zgodnie z którym po powołaniu do zarządu zobowiązuje się nie prowadzić działalności konkurencyjnej wobec spółki.

To kolejne zmiany w spółkach Skarbu Państwa. Wcześniej pisaliśmy o nowym prezesie PKO BP, którym został Szymon Midera. Zgodę w tym zakresie musi wyrazić jeszcze Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.