Visa Direct pozwala firmom na szybkie i bezpieczne przekazywanie środków klientom oraz pracownikom. Usługa od Visa umożliwia dostawcom obsługę wielu modeli biznesowych, które wcześniej nie były dostępne dla kart płatniczych – takie jak np. wypłata odszkodowania, nagrody pieniężnej, zwrot podatków. Z rozwiązania korzysta już m.in. platforma crowdfundingowa Zrzutka.pl.

Zonda oraz Fin.do skorzystają z Visa Direct

Dzięki wykorzystaniu Visa Direct, platformy umożliwiającej dokonywanie płatności push w czasie rzeczywistym, użytkownicy Zondy otrzymają możliwość wypłacania środków z giełdy na swoje karty Visa. Natomiast konsumenci korzystający z Fin.do będą mogli dokonywać transakcji P2P na konto bankowe powiązane z odpowiednią kartą Visa – podano w komunikacie.

– Wprowadzenie Visa Direct umożliwia klientom Fin.do na całym świecie korzystanie z działającej w czasie rzeczywistym sieci kart Visa do natychmiastowych przelewów pieniężnych za granicę. Dzięki Fin.do ludzie łączą się na jednej, wielowalutowej platformie, aby natychmiast uzyskać dostęp do swoich funduszy, oraz by wspierać rodzinę i przyjaciół bez względu na to gdzie się znajdują – mówi Zhana Dar, założycielka i CEO Fin.do.

Zonda i Fin.do rozwiązanie Visa Direct wprowadzają we współpracy z polskim fintechem Fenige. Spółka posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i specjalizuje się w usługach przekazów pieniężnych z użyciem kart płatniczych.

– Rynek oczekuje transferów natychmiastowych, w dowolnych walutach i dowolnych kierunkach. Wykorzystując globalny zasięg sieci Visa i usługę Visa Direct wyprzedzamy nawet najlepsze rozwiązania ograniczone do jednego kraju, regionu lub waluty. Z naszych rozwiązań korzystają klienci w całej Europie, którzy potrzebują szybkiej i pewnej metody na masowe wypłaty środków (disbursments) oraz przekazów person-to-person – komentuje Szymon Borowiecki, CEO Fenige.