W celu zrealizowania przelewu weryfikacyjnego, internauta musi jedynie wybrać preferowaną metodę płatności czyli bank, w którym posiada rachunek i potwierdzić przyciskiem chęć zlecenia przelewu o wartości 1 PLN (przelew ten nie jest opłatą, a zwrot wpłaconej złotówki realizowany jest automatycznie).

Kilka dni temu pisaliśmy o wdrożeniu Siepomaga.pl, które wspólnie z Authologic również wprowadziło nową metodę potwierdzania tożsamości. Do weryfikacji przez otwartą bankowość i przelewy weryfikacyjne, dołączyła usługa mojeID.

Nowa opcja weryfikacji tożsamości od Zrzutka.pl

W przypadku rozwiązania Zrzutka.pl niezwłocznie po realizacji przelewu, zrzutka otrzymuje potwierdzenie danych osobowych użytkownika (imię, nazwisko, adres), dzięki czemu może zweryfikować dane przedstawione w formularzu uzupełnionym przez użytkownika platformy oraz w nadesłanym przez niego skanie lub zdjęciu dokumentu tożsamości.

Z nowej funkcji mogą korzystać klienci takich banków jak: mBank, ING, PKO BP, Bank Millenium, Pekao, Getin Bank, Alior, Pocztowy 24, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, etc. Dodatkowo, zrzutka.pl obsługuje wszystkie najczęściej wybierane metody płatności, w tym mTransfer, Płać z ING, Płacę z BOŚ Bank i wiele więcej.

Dzięki technologii dostarczanej przez fintech Blue Media, przelew weryfikacyjny jest wykonywany w obrębie tego samego banku, co umożliwia weryfikację nowego użytkownika w ciągu zaledwie kilku minut.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, po przejściu do zakładki “przelew weryfikacyjny” należy wybrać opcję “przelew błyskawiczny”. Użytkownik wybiera swój bank i po potwierdzeniu zostaje przekierowany na stronę operatora płatności, gdzie generowane są dane do przelewu. Potem trzeba się już tylko zalogować do swojego banku, potwierdzić transakcję kodem sms lub wkleić wygenerowane dane do zlecenia przelewu oraz zatwierdzić transakcję. Po kilku kolejnych minutach dane zostają przesłane na serwery zrzutka.pl, a system weryfikuje konto użytkownika.