Organizacja Charge4Europe rozpoczęła swoją działalność w 2019 roku. Oferuje jedną z największych sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Europie. Osiągnięcie zostało oficjalnie ogłoszone w siedzibie firmy innogy w Essen w Niemczech.

W ramach Charge4Europe zainstalowano 100 tys. stacji ładowania

W samych Niemczech oferowany jest obecnie dostęp do około 30 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Stacje ładowania są już dostępne w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu oraz we Włoszech. W Polsce rozwój sieci dopiero się zaczyna, a sam rynek napotyka pewne problemy – chociażby planowane wycofanie się Innogy z wynajmu samochodów elektrycznych na minuty.

Jeśli chodzi o samą sieć ładowania, to niedawno uruchomiono pierwsze siedem punktów EVBox: cztery w Warszawie, dwa w Zgierzu i jeden w Gorzowie Wielkopolskim. Wkrótce planowane jest otwarcie  sieci ok. 150 stacji ładowania prądem, na których będzie można rozliczać się m.in. kartą DKV. Rozwój sieci ładowania pojazdów kontynuowany jest także na terenie innych krajów.

– Na arenie międzynarodowej auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie transgranicznej sieci stacji ładowania pojazdów jest kluczowym czynnikiem sukcesu elektromobilności. Usługi oferowane przez Charge4Europe skierowane są w szczególności do dużych flot pojazdów elektrycznych – mówi Arjan van der Eijk, CEO/COO innogy eMobility Solutions GmbH.

Oczekuje się, że do końca tego roku sieć ładowania oferowana przez Charge4Europe powiększy się do ponad 120 000 punktów ładowania pojazdów.