W związku z rozluźnieniem pandemicznych obostrzeń wiele branż znowu ruszyło z miejsca. Jednak z nadwyrężoną płynnością finansową, która uniemożliwia regulowanie zobowiązań, takich jak bieżące opłaty do ZUS, urzędu skarbowego czy płatności za towary i materiały, ciężko wrócić na wysokie obroty. Według najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów z kwietnia 2021, 38% mikrofirm nie posiada żadnych rezerw finansowych w firmie. Co robić, aby przetrwać?

Awaryjne finansowanie

Istnieje możliwość uzyskania awaryjnego finansowania pozabankowego bez potrzeby wykazywania spadku przychodów o 40% spowodowanego pandemią w poprzednim miesiącu, jak w przypadku starania się o wsparcie z Tarczy. Pożyczkę na kwotę nawet 150 000 złotych bez zabezpieczeń można uzyskać już w dwie godziny po złożeniu wniosku. Jak to możliwe? Wealthon Fund korzysta z pomocy sztucznej inteligencji, która błyskawicznie wylicza ryzyko kredytowe i przedstawia maksymalną kwotę pożyczki, którą może otrzymać przedsiębiorca.

Cały proces przebiega w 100% przez Internet, wnioskujący o pożyczkę nie musi przedstawiać żadnej dokumentacji finansowej – wystarczy NIP firmy, adres e-mail oraz historia transakcji rachunku bankowego. Od początku swojej działalności w 2018 roku, Wealthon Fund pomógł już setkom przedsiębiorców zmagających się z przejściowymi problemami finansowymi – firma przeznaczyła na pożyczki ponad 16 milionów złotych.

– Według ostatnich badań Krajowego Rejestru Długów, co drugi przedsiębiorca z sektora MŚP stoi przed wyzwaniem, jakim jest utrzymanie płynności finansowej. Do tej pory maksymalna kwota pożyczki wynosiła 100 tys. złotych. Zwiększamy wolumen pożyczki ratalnej, bo wiemy, że potrzeby przedsiębiorców dynamicznie się zmieniają. Nie chcemy ich ograniczać – jedyne co będziemy ograniczać, to formalności. Nie zależy nam na biurokracji – chcemy pomóc każdemu polskiemu przedsiębiorcy, który się do nas zgłosi. Wystarczy, że ma dostęp do Internetu – mówi Prezes Grupy Wealthon, Aleksander Majchrzak. Jak informuje Wealthon Fund, pożyczkobiorca ma od 12 do 18 miesięcy na spłatę pożyczki.

Nie musisz hamować rozwoju firmy

Po ponad roku życia w pandemii polscy przedsiębiorcy są podzieleni w ocenie sytuacji swojej firmy. Większość ocenia swoją sytuację neutralnie, jednak raport EY “Rok z COVID-19 oczami polskich przedsiębiorców” wskazuje, że ponad połowa firm zrezygnowała z inwestycji.

– Co najmniej połowa przedsiębiorców przyznaje, że ich przychody w 2020 roku spadły w porównaniu z poprzednim rokiem o 25%. Spadek liczby klientów, a także wysokie koszty utrzymania bieżącej działalności mogą hamować chęć podejmowania strategicznych kroków w inwestowaniu w firmę – komentuje Majchrzak

Comiesięczne badanie koniunktury prowadzone przez Polski Instytut Ekonomiczny i BGK pokazuje, że połowa firm nie poniosła wydatków inwestycyjnych w ostatnich trzech miesiącach. Inwestowanie jest warunkiem wprowadzania nowej technologii, innowacyjnych rozwiązań czy pojawienia się ulepszonych produktów i nowych miejsc pracy. By nie włączać hamulca w rozwoju firmy istnieje możliwość skorzystania z pożyczki pomostowej.

Wealthon Fund oferuje pożyczkę pomostową – pomoc dla przedsiębiorców, którzy decydują się na kredyt bankowy, ale powstrzymuje ich zadłużenie w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Dzięki pożyczce pomostowej mogą uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu, niezbędne dla wniosku o finansowanie bankowe.

/materiał partnera