W 2017 roku nie zabraknie jednak okazji do wypoczynku. Jako, że każdy z nas marzy o urlopie i oderwaniu się od codzienności, postanowiliśmy przygotować listę świat i dni wolnych od pracy w nadchodzących 12 miesiącach.

Czytaj także: E-paragony już od 2018 roku. Resort rozwoju informuje o porozumieniu

Majówka wygląda obiecująco!

Święto Pracy (1 maja) wypada w poniedziałek, a to oznacza, że Święto Konstytucji 3 maja będzie miało miejsce w środę. Dlatego warto rozważyć wzięcie urlopu we wtorek – 2 maja i czwartek oraz piątek ( 4-5 maja). W sumie da nam to aż cały tydzień wolnego, przy wykorzystaniu zaledwie 3 dni urlopu.

Wracając jednak do początku nadchodzącego roku… Święto Trzech Króli wypada w piątek (6 stycznia), zatem już na początku 2017 czeka nas 3 dniowy weekend. Niestety Nowy Rok przypada na niedziele, zatem nie będzie nam przysługiwał dodatkowy dzień do odbioru (możliwość taka mamy tylko w przypadku, gdy święto wypada w sobotę).

W lutym i marcu nie ma żadnych dni ustawowo wolnych od pracy. Natomiast Wielkanoc wypada w dniach 16-17 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Może warto wziąć urlop w piątek (14 kwietnia) i we wtorek (18 kwietnia)? Wypoczynek mógłby trwać 5 dni.

Czytaj także: Amazon wprowadza podniebne magazyny. Ułatwią dostawy za pomocą dronów

Dalej też jest ciekawie…

W czerwcu jak co roku czekają na nas „nieruchome” święta. Czyli Boże Ciało (15 czerwca) – jak zwykle wypadające w czwartek i Zielone Świątki (4 czerwca) – jak zwykle w niedziele.

Biorąc urlop 16 czerwca (piątek) wydłużymy sobie weekend do 4 dni. Natomiast Zielone Świątki okażą się zabawienne dla pracowników sklepów – wtedy muszą być zamknięte. Osobom z innych branży nie będzie przysługiwał „dzień do odbioru” – podobnie jak w przypadku Nowego Roku.

W lipcu nie będziemy mogli się raczyć żadnym dniem wolnym od pracy, natomiast w sierpniu czeka na Nas Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Święto Wojska Polskiego), które wypada w czwartek (15 sierpnia). Czyli znowu mamy szanse na długi weekend, 15 – 18 sierpnia.

Następny dzień ustawowo wolny od pracy czeka na Nas dopiero w listopadzie. 1 listopada (środa) jest Święto Zmarłych, co oznacza, że dwa dni wolnego przed lub po, oznaczają 5 dniowy weekend.

11 listopada wypada w sobotę, co oznacza szansę odbioru dnia wolnego w innym terminie.

Święta Bożego Narodzenia tym razem wypadną w poniedziałek (25 grudnia) i we wtorek (26 grudnia), co oznacza, że wzięcie urlopu w dniach 27-29 grudnia wydłuży wypoczynek do 10 dni – ponieważ Nowy Rok 2018 wypada w poniedziałek.

Może już warto planować urlop na nadchodzący 2017 rok?