– Jesteśmy świadomi naszej roli w zmienianiu świata na lepsze. Decyzja o podwojeniu finansowania dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji – nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację– mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku (zdjęcie główne).

mBank wspiera inwestycje w OZE

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. Już w 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld złotych, a w marcu 2020 r. do rekordowych 2 mld złotych.

– Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową. Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej – mówi Michał Popiołek, dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku.

– Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie – dodaje Adam Pers.