Oznacza to, że tylko za zakupy dokonane w marcu br., do internautów korzystających z goodie cashback wróci prawie 600 tysięcy złotych. Jak wynika z badania „Zakupy 2020” aż 39% polskich internautów korzysta w jakimś zakresie z rozwiązań cashback.

– Dziś oszczędzanie i mądre zakupy są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wielu z nas kupuje teraz głównie w internecie, a cashback to bardzo łatwy i wygodny sposób na oszczędzanie podczas zakupów online. Popularność goodie cashback dynamicznie wzrasta, liczba transakcji objętych programem w marcu br. była pięciokrotnie wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku –mówi Wojciech Grudzień, prezes Millennium Goodie.

Już ponad 1 mln transakcji

Od czasu uruchomienia programu we wrześniu 2018 r., użytkownicy goodie cashback wykonali ponad 1,1 mln transakcji, wydali za pośrednictwem goodie blisko 120 mln złotych i otrzymali prawie 5 mln złotych cashbacku. Aktywność użytkowników goodie cashback systematycznie się zwiększa, średnio dokonują oni już ponad sześciu transakcji w miesiącu.

Popularność oszczędzania dzięki cashback potwierdzają badania opinii – 39% polskich internautów korzysta w jakimś zakresie z rozwiązań cashback, w tym 12% robi to często (badanie „Zakupy 2020” przeprowadzone na zlecenie Millennium Goodie przez PBS na reprezentatywnej próbie polskich internautów w styczniu br.). Ośmiu na dziesięciu użytkowników pozytywnie ocenia tego typu rozwiązania. Chętniej sięgają po nie osoby młodsze oraz mieszkańcy większych miejscowości.

Jak działa goodie?

Oszczędzanie podczas zakupów online z goodie cashback jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację goodie, zarejestrować się w goodie, następnie wybrać usługę lub produkt oznaczone znaczkiem cashback, przejść do witryny sklepu danej marki przy pomocy linku na goodie i sfinalizować transakcję.

W ciągu jednego dnia roboczego od zakupu, na  koncie w goodie pojawi się cashback, czyli zwrot części wydanych pieniędzy (od kilku do nawet kilkudziesięciu procent kwoty dokonanych zakupów), ze statusem „Oczekujący”. Status zmieni się na „Zatwierdzony” po potwierdzeniu przez sklep poprawności transakcji. Po zebraniu min. 20 zł można je przelać na dowolne konto bankowe w Polsce. Co ważne, cashback łączy się z innymi zniżkami dostępnymi na platformie zakupowej goodie, oferowanymi przez sklepy internetowe objęte programem oraz ze specjalnymi zniżkami przygotowanymi specjalnie dla użytkowników goodie.