Partner serwisu Visa dla biznesu

700 biletów na minutę. System sprzedaży online musi być odporny na duży ruch

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 18 lutego 2020, 11:03 Aktualizacja: 18 lutego 2020, 11:04

Bilety na unikalne wydarzenia potrafią cieszyć się tak wielką popularnością, że platformy stojące za ich sprzedażą często zawodzą. Blue Media przedstawiła case systemu otwartej sprzedaży biletów na 2020 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski, który w kulminacyjnym momencie musiał obsłużyć 700 klientów na minutę.

Speedway

Do sprzedaży otwartej na 2020 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski było przeznaczonych około 9 tys. biletów. Ich sprzedaż zajęła niespełna 5 godzin. Po dwóch godzinach skończyły się bilety na miejsca siedzące, a trzy godziny później nie było także wejściówek na miejsca stojące. To absolutny rekord w historii tego cyklu.

2 tys. biletów na godzinę

Średnio w ciągu godziny sprzedawało się około 2 tys. biletów. W kulminacyjnych momentach sprzedawanych było około 700 biletów na minutę. W szczytowych momentach, czyli przede wszystkim na początku sprzedaży otwartej,  jednocześnie zalogowanych na stronie bilety.wts.pl było ponad 9 tys. osób. – Największym wyzwaniem technologicznym było nie tyle obsłużenie nawet kilku tysięcy użytkowników jednocześnie, co dokładne przygotowanie sprzedaży przed jej otwarciem, a potem nadzór nad ciągłością działania systemu.

Jarosław Stankowski zauważa, że wydajność systemu Blue Media pozwala na sprzedaż nawet kilkudziesięciu tysięcy biletów na wydarzenie. – Każdy zalogowany internauta mógł kupić do sześciu biletów na 2020 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski. W lwiej części osoby kupowały więcej niż trzy bilety. To pozwala nam bez obaw szacować, że przy takim zainteresowaniu imprezą, już pierwszego dnia bylibyśmy w stanie obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy transakcji – wyjaśnia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

700-biletow-na-minute-system-sprzedazy-online-musi-byc-odporny-na-duzy-ruch