– Dzięki naszemu rozwiązaniu open banking, kupujący mogą płacić bezpośrednio z własnego, zaufanego banku. Wprowadzamy innowacje, aby zaspokoić potrzeby konsumentów, zapewniając szeroką gamę wygodnych, szybkich i bezpiecznych opcji płatności. Partnerstwo na rzecz otwartej bankowości z Tink jest najnowszym przykładem, który pozwala nam realizować ten cel – mówi Edgar Verschuur, Head of Global Acquiring w Adyen.

Adyen wprowadza płatności pay-by-bank

Na początek opcję pay-by-bank mogą udostępniać swoim klientom przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii. Gdy kupujący wybierze płatność za jej pomocą, zostanie mu automatycznie przedstawiona metoda uwierzytelniania jego banku. Nowe rozwiązanie jest dostępne we wszystkich głównych systemach operacyjnych, w tym API, web, urządzeniach iOS i Android.

Funkcja otwartej bankowości Adyen została zaprojektowana jako rozwiązanie typu white-label, dzięki czemu na wyciągach bankowych konsumentów widnieje tylko nazwa firmy. Oprócz zapewnienia większego wyboru i wygody na etapie płatności, przelewy bankowe zapewniają kupującym większą przejrzystość w zakresie stanu ich konta – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że w połowie sierpnia br. Adyen poinformował o wprowadzeniu na rynek autorskich terminali płatniczych. W nowej serii urządzeń znalazł się m.in. model AMS1, który ma wbudowany system Android. Firmy mogą go używać do przyjmowania płatności, a także do uruchamiania własnych aplikacji firmowych.