Aion Bank zamierza wykorzystać rozwiązania Form3 – chodzi o przetwarzanie płatności w czasie rzeczywistym, monitorowanie transakcji i zarządzanie nimi. Dzięki współpracy tego typu rozwiązania mają być dostępne dla klientów Aion Banku.

Aion Bank i fintech Form3 łączą siły

– Tworzymy Aion korzystając z platformy chmurowej Vodeno, która jest obsługiwana zaawansowaną technologię API. Aby tworzyć nowe funkcje i usługi zdecydowaliśmy się na współpracę z Form3. Dzięki temu nasza oferta będzie w 100% cyfrowa i bezproblemowa dla naszych użytkowników – mówi Tomasz Motyl, CIO w Aion Bank.

Aion to polsko-belgijski challenger bank współtworzony przez Wojciecha Sobieraja, wieloletniego prezesa Alior Banku. Fintech zamierza rozpocząć działalność na polskim rynku już w tym roku, a za jego ekspansję będzie odpowiadał Karol Sadaj, country manager Aion Banku w Polsce. Wcześniej Sadaj był związany z takimi markami jak Revolut, Google, czy Uber.

Aion oferuje dostęp do usług bankowych w modelu subskrypcyjnym – zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Klienci detaliczni mogą korzystać między innymi z takich rozwiązań jak produkty oszczędnościowe, czy wysoko oprocentowane lokaty i rachunki oszczędnościowe. Ponadto mają dostęp do kredytów oraz spersonalizowanych porad finansowych.

/RT