Biuro prasowe Aion Banku potwierdza, że z początkiem roku challenger bank wstrzymuje procesowanie nowych wniosków kredytowych oraz rezygnuje z wprowadzenia oferty bankowości dla firm. Podkreślono przy tym, że zmiana w ofercie nie rzutuje na harmonogram spłat.  Nie wpływa także na warunki przyznanych do tej pory pożyczek gotówkowych.

Aion Bank przestaje udzielać kredytów

– Aion Bank w ramach strategii na 2022 rok będzie skupiał się na rozwoju konsumenckich produktów antyinflacyjnych, czyli wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych i platformy do globalnych inwestycji, które są najpopularniejszymi produktami banku chroniącymi oszczędności klientów przed utratą wartości – przekazała redakcji fintek.pl Marta Zalewska, rzeczniczka prasowa Aion Banku.

Swój debiut na polskim rynku Aion Bank miał w sierpniu ubiegłego roku. Już w listopadzie 2021 roku z jego usług korzystało 20 tys. klientów, którzy wpłacili na rachunki oszczędnościowe łącznie miliard PLN. Challenger bank intensywnie reklamował ofertę mobilnego inwestowania, z minimalną kwotą inwestycji na poziomie jedynie 20 EUR.

Do dyspozycji klientów do niedawna pozostawała również oferta w pełni cyfrowej pożyczki. Aion Bank proponował użytkownikom finansowanie do 90 tys. PLN. Jeszcze w październiku ubiegłego roku zachęcał brakiem prowizji i stałym oprocentowaniem na poziomie 6,7 proc. (RRSO 6,91%).

Z kolei promowanie oferty dla firm Aion Bank rozpoczął od współpracy z Elzab. W jej ramach przedsiębiorcy korzystający z aplikacji elzAPP ON otrzymali dostęp do cyfrowych usług finansowych. Miało to miejsce zaledwie pod koniec listopada 2021 r., teraz challenger bank oficjalnie porzuca plany wprowadzenia kont firmowych.