Aion wczoraj powiadomił użytkowników o zmianach w planie taryfowym. Opłata za subskrypcję typu Premium pozostanie na niezmienionym poziomie 19 EUR miesięcznie. Zdrożeje jednak subskrypcja Light – z 1,9 EUR do 3,9 EUR miesięcznie. W ramach zwiększenia ceny klienci otrzymają jednak dostęp do szerszego pakietu usług.

Zapytaliśmy przedstawiciela Aion w Polsce, Karola Sadaja o najbliższe plany Aion Banku, a także o powody wprowadzonych zmian w opłatach. Fintech ma w planach stworzenie m.in. dedykowanej oferty dla klientów w Polsce i obecnie intensywnie pracuje nad nią. Ceny nowych planów mają być dostosowane do polskiego odbiorcy. Na tym etapie trudno prognozować ich cenę, ale trudno spodziewać się by były one droższe.

Klienci mają zarabiać na oszczędnościach

– Chcemy, aby jak największa liczba naszych klientów mogła zarabiać na swoich oszczędnościach – dlatego udostępniliśmy nasze konta oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu również subskrybentom planu Light. Do tej pory oferowaliśmy bowiem podwyższone oprocentowanie jedynie użytkownikom kont Premium – 0,9% dla naszego Rozszerzonego Regulowanego Konta Oszczędnościowego (+ 0,1% stawka podstawowa). Wprowadzona zmiana pociągnęła za sobą też niewielkie zwiększenie naszej składki członkowskiej Light – z poziomu 1,9 EUR do 3,9 EUR miesięcznie. Obecnie intensywnie pracujemy nad ofertą Aion dla klientów w Polsce – na tym etapie mogę zapewnić, że ceny poszczególnych planów będą dostosowane do krajowego rynku. Więcej szczegółów zdradzimy już wkrótce – komentuje Karol Sadaj, Country Head Aion Bank Poland.

Aion Bank to belgijski challenger bankowy – fintech, który wystartował na początku 2020 roku. Bank wyróżnia nie tylko bardzo dopracowana aplikacja, ale nastawienie na produkty oszczędnościowe i bardzo transparentny plan taryfowy. W ramach wykupionych subskrypcji klienci nie płaca już za żadne dodatkowe usługi.