„Kupuj teraz – zapłać później” to nowa marka AIQLabs. Firma znana jest z takich brandów jak Finces i SuperGrosz. Teraz mocniej akcentuje odroczone płatności, co ma związek z dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce. Nowa usługa umożliwia dokonanie zakupu bez korzystania z własnego konta bankowego czy karty kredytowej, łącząc w sobie dwa narzędzia – odroczone płatności jako jedną z metod zapłaty za zakupy w wybranych sklepach oraz wirtualną kartę płatniczą KUPUJTERAZ.

Odroczenie płatności może trwać do 30 dni – nie jest za to pobierana żadna dodatkowa prowizja. Po tym terminie zakupy można spłacić w ratach. Z kolei wirtualna karta KUPUJTERAZ umożliwia odroczenie płatności do 45 dni, również bez opłat. Po tym terminie płatność może być rozłożona na 12 rat.

Limit jaki może otrzymać klient wynosi nawet do 5 000 zł – użytkownik otrzymuje dostęp do indywidualnego panelu, gdzie może na bieżąco śledzić i kontrolować swoje wydatki oraz spłaty.

BNPY – nowi gracze w Polsce i na świecie

Odroczone płatności, czyli Buy Now, Pay Later (BNPY) to wciąż nowość na polskim rynku, ale wyraźnie z potencjałem. E-commerce rośnie jak na drożdżach – coraz więcej klientów poszukuje wygodnych metod płatności. Sporo użytkowników wybiera odroczoną płatność, bo nie chce angażować własnych środków na zakupy w sieci, często zakładając, że dany zakup zwróci, bo mu się np. nie spodoba lub nie będzie pasować rozmiar. BNPY robi furorę w USDA – na tamtejszym rynku działa już kilka jednorożców m.in. Klarna, Affirm, Afterpay. Uruchomienie BNPY zapowiedział także PayPal.

Polski rynek też puchnie. Prócz Twisto i PayPo jest jeszcze Monedo, wspomniane AIQLabs. Swój własny fintech BNPY uruchomiło także Allegro, które pod koniec lipca zapowiedziało rychłe uruchomienie Allegro Pay.

/LP/Fintek.pl