Wyzwanie Sportowe organizowane w Zrzeszeniu SGB to 1,5 miesiąca rywalizacji dla pracowników Banków Spółdzielczych SGB, SGB-Banku oraz instytucji powiązanych z grupą. Partner wyzwania – aplikacja Activy – podaje, że było to najbardziej liczne i aktywne wyzwanie tego typu.

Ponad 1800 uczestników wyzwania

W wyzwaniu wzięło udział 1810 uczestników wykonujących 84 tysiące aktywności. Pokonali 500 tysięcy kilometrów i spalili 27 milionów kcal. Na wyzwanie złożyło się ponad 46 tysięcy godzin chodzenia/biegania (najdłuższa trasa – Dziad 86.5 km) oraz prawie 24 tysiące godzin jazdy na rowerze (najdłuższa trasa – Kris 347,3 km). Pracownicy osiągnęli wszystkie cele charytatywne.

III edycja Wyzwania Sportowego rozpoczęła się 30 kwietnia. Przez 1,5 miesiąca pracownicy rejestrowali kilometry tras za pomocą smartfona lub smartwatcha w kategoriach BIEG/CHÓD oraz ROWER.

Celem było po pierwsze promocja zdrowego, sportowego trybu życia, po drugie – pomoc dla dzieci przez wsparcie fundacji sprzętem sportowym.

Dzięki zmianom w walce o zwycięstwo liczyła się każda drużyna. Ważny był procentowy stopień zaangażowania pracowników banku. Im więcej aktywnych osób z banku (lub powiązanych z SGB organizacji), tym lepszy wynik w klasyfikacji drużynowej. A najlepsi w tej klasyfikacji mogą przekazać zebrane pieniądze na zakup sprzętu sportowego dla wybranej przez siebie fundacji lub organizacji pożytku publicznego.

Na podium stanęli w kategorii Bieg/Chód Bank Spółdzielczy w Dobrzycy, Bank Spółdzielczy w Wołczynie i Spółdzielczy Bank Spółdzielczy w Złotowie, a w kategorii Rower Bank Spółdzielczy w Stegnie, Bank Spółdzielczy w Dobrzycy, Bank Spółdzielczy w Wołczynie

W Banku Spółdzielczym w Wołczynie udział w Wyzwaniu Sportowym SGB wzięło aż 92% pracowników banku.

Okrążyli Ziemię 12-krotnie

Cel charytatywny został uruchomiony w momencie, kiedy bankowcy pokonali 200 000 kilometrów (czyli 5-krotne okrążenie Ziemi). Osiągnęli ten cel w połowie konkursu.

Ambasadorzy Wyzwania Sportowego SGB, Błażej Mika oraz Karol Wolniakowski – wiceprezesi zarządu SGB-Banku SA, ogłosili dodatkowy cel charytatywny. Po osiągnięciu 360 tysięcy, wspólnie wybrali fundację,  na rzecz której przekażą zakupiony sprzęt sportowy.

Ostatecznie przez 1,5 miesiąca razem pokonali 500 tysięcy kilometrów, czyli ponad 12-krotnie okrążyli Ziemię.

W konkurencji Super Prezes brali udział członkowie zarządów. Super Prezesem w kategorii Bieg/Chód został Grzegorz Karbowiak, prezes zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie, 2 miejsce zajął Mirosław Stachowiak, prezes zarządu Nadobrzańskiego Bank Spółdzielczego w Rakoniewicach, a 3 miejsce zajęła Joanna Jagiełło, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Super Prezesem w kategorii ROWER został Rafał Płaczek, wiceprezes zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Złotowie. 2 miejsce zajął Andrzej Dukszto, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Sławnie. 3 miejsce zajął Mariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Wołczynie.

Ostatnią, ale wzbudzającą spore zainteresowanie, była konkurencja 2×200, gdzie sportowymi koszulkami nagradzane były osoby, które w ciągu 1,5 miesiąca pokonały co najmniej 200 km w każdej z dwóch konkurencji. Wynik był nadzwyczajny, tego wyczynu dokonały aż 263 osoby!