Kokos.pl znów zmienia regulamin

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#LendTech
Opublikowano: 14 września 2018 Aktualizacja: 30 maja 2019

12 września 2018 roku nastąpiła kolejna zmiana regulaminu Kokos.pl.Nowe regulacje dotyczą warunków otrzymania pożyczki. Pożyczający będzie musiał m.in. wyrazić zgodę na pozyskanie swoich danych z Biura Informacji Kredytowej.

Serwis pożyczkowy Kokos.pl kolejny raz zmienił swój regulamin. Poprzednia zmiana warunków miała miejsce w styczniu br. Obecne korekty mają ułatwić weryfikację historii kredytowej potencjalnego klienta.

Kokos.pl zaostrza przepisy

Serwis po zmianie zasad wymaga weryfikacji danych stanowiących tajemnicę bankową w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego pożyczkobiorców,a także przekazywanie danych o zaciągniętych zobowiązaniach w serwisie Kokos.pl. Platforma w ten sposób zabezpiecza się przed nierzetelnymi kredytobiorcami. Aktualny regulamin dostępny tutaj.

Poprzednie zmiany

Portal pożyczkowy na początku roku pozwolił osobom fizycznym występować w roli pożyczkobiorców. Istnieje też możliwość korzystania z rynku wtórnego – zarówno sprzedaż, jak i zakup wierzytelności. Firma zrezygnowała także ze składania wniosków pożyczkowych w formie aukcji. Od 11 stycznia potencjalny pożyczkobiorca otrzymuje decyzję o przyznaniu pożyczki w kilka minut.

Wniosek przyjmowany jest bez konieczności wysyłania zdjęć dowodu osobistego i weryfikowania adresu zamieszkania, a sprawdzenie w bazach BIG odbywa się jeszcze w czasie wypełniania wniosku. Nie zmieniły się zasady spłaty pożyczek udzielonych w modelu społecznościowym, a także  obsługa reklamacji, pytań i zamawianie dokumentów związanych z pożyczkami społecznościowymi. Nadal przy rozpatrywaniu wniosku o pożyczkę obowiązywały limity pożyczek wynikające z ratingu. O tamtych zmianach przeczytasz tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

aktualizacja-regulaminu-kokos-pl