27 lutego 2019, 08:00:Big Data Technology Warsaw Summit 2019 - Hotel Mariott, al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa

Kokos.pl znów zmienia regulamin

kokos

12 września 2018 roku nastąpiła kolejna zmiana regulaminu Kokos.pl.Nowe regulacje dotyczą warunków otrzymania pożyczki. Pożyczający będzie musiał m.in. wyrazić zgodę na pozyskanie swoich danych z Biura Informacji Kredytowej.

Serwis pożyczkowy Kokos.pl kolejny raz zmienił swój regulamin. Poprzednia zmiana warunków miała miejsce w styczniu br. Obecne korekty mają ułatwić weryfikację historii kredytowej potencjalnego klienta.

Kokos.pl zaostrza przepisy

Serwis po zmianie zasad wymaga weryfikacji danych stanowiących tajemnicę bankową w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego pożyczkobiorców,a także przekazywanie danych o zaciągniętych zobowiązaniach w serwisie Kokos.pl. Platforma w ten sposób zabezpiecza się przed nierzetelnymi kredytobiorcami. Aktualny regulamin dostępny tutaj.

Poprzednie zmiany

Portal pożyczkowy na początku roku pozwolił osobom fizycznym występować w roli pożyczkobiorców. Istnieje też możliwość korzystania z rynku wtórnego – zarówno sprzedaż, jak i zakup wierzytelności. Firma zrezygnowała także ze składania wniosków pożyczkowych w formie aukcji. Od 11 stycznia potencjalny pożyczkobiorca otrzymuje decyzję o przyznaniu pożyczki w kilka minut.

Wniosek przyjmowany jest bez konieczności wysyłania zdjęć dowodu osobistego i weryfikowania adresu zamieszkania, a sprawdzenie w bazach BIG odbywa się jeszcze w czasie wypełniania wniosku. Nie zmieniły się zasady spłaty pożyczek udzielonych w modelu społecznościowym, a także  obsługa reklamacji, pytań i zamawianie dokumentów związanych z pożyczkami społecznościowymi. Nadal przy rozpatrywaniu wniosku o pożyczkę obowiązywały limity pożyczek wynikające z ratingu. O tamtych zmianach przeczytasz tutaj.