Walutomat
Wczorajsza zmienność kursu to jedynie chwilowe osłabienie USD. Dolar szybko odrabia straty do euro i pozostaje silny przed nominacją Trumpa.
Ropa naftowa blisko trzymiesięcznych szczytów. Na kryptowalutach w tym tygodniu jednak przecena.
Na rynkach walutowych przerwa świąteczna nie przyniosła ważnych wydarzeń. Nadal w dłuższej perspektywie rządzą te same tematy.
Dolar amerykański z jednej strony został przygnieciony słabszymi danymi. Z drugiej strony uciekł spod topora.
Zgodnie z prognozami FED obniżył stopy procentowe w USA. Z drugiej strony spadają oczekiwania kolejnych obniżek, co powoduje, że dolar zyskuje.
Wczoraj Kanada zgodnie z oczekiwaniami obcięła stopy procentowe o 0,5%, pomimo tego, że już wcześniej były one wyraźnie niższe od tych z USA.
Nadal mimo kilkunastu lat w obrocie nie ma on praktycznego zastosowania, z wyjątkiem tego, że rosnąca grupa osób uważa, że posiada on wysoką wartość.
W Polsce spada bezrobocie, a waluta rosyjska wreszcie urealnia swój brak wartości.
Firma obchodzi urodziny, a do wspólnego świętowania zaprasza również klientów, dla których przygotowała niespodzianki i nowości produktowe.
Powyborcze poluzowanie zasad przez administrację Bidena wywarło zauważalny wpływ na rynki. W tle Węgry nie zmieniają stóp procentowych, a inflacja w Kanadzie przyspiesza.
W tle tych wydarzeń trwa dyskusja o możliwych zmianach personalnych w Rezerwie Federalnej po wyborach. Kryptowaluty nie zwalniają tempa.
Wczoraj kanclerz Olaf Scholz ogłosił dymisję koalicyjnego ministra finansów, co zdaniem analityków oznacza faktyczny rozpad obecnej koalicji.
W konsekwencji tego euro zyskuje względem dolara. W tle Bitcoin znów stabilizuje się powyżej poziomu 70 000 USD.
Od dekad wszyscy kolejni prezydenci rozumieli, że na parkiecie giełdowym znajduje się klucz do serc wyborców.
Odczyty makroekonomiczne w ogóle im w tym nie przeszkadzają, mimo że powinny tę walutę raczej osłabiać.
Serwis wprowadził właśnie do swojej oferty 13 nowych walut i łącznie ma ich już aż 34.
W USA wiadomością dnia był deficyt handlowy. W tle bardzo powoli rynek przygotowuje się na obniżki stóp w Polsce.
Thomas Jordan żegna się z fotelem prezesa Szwajcarskiego Narodowego Banku obniżką stóp procentowych i tworzy sporo zamieszania na rynku.
Wczoraj przedstawiciele amerykańskiego FED podjęli decyzję o obniżeniu stóp procentowych o 0,5%. Jak to wpływa na rynki?
Przelewy między Portfelami to rozwiązanie umożliwiające użytkownikom platformy błyskawiczne i bezpłatne przesyłanie środków do innych użytkowników Walutomatu.
Brak decyzji to w końcu też decyzja. W ten sposób już rok nie doszło do zmian stóp procentowych w Polsce.
Wczorajsze dane z Niemiec na temat inflacji zrobiły bardzo dużo miejsca dla EBC na obniżkę stóp procentowych na następnym posiedzeniu 12 września.
Wynagrodzenia w Polsce rosną o 10,6%, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę 4,2% inflacji. Słabiej niestety zachowuje się produkcja przemysłowa.
Decyzje zgodne z oczekiwaniami, a jednak patrząc na notowania walut, budzące pewne emocje. W tle rosną szanse na serię obniżek stóp w USA jeszcze w tym roku.
Kamala Harris zdecydowaną faworytką do stanięcia w szranki z Trumpem w walce o prezydenturę w USA.
W ciągu ostatniej doby zarówno na lokalnym podwórku, jak i na globalnych rynkach zobaczyliśmy dwa ważne ruchy na walutach.
InternetowyKantor wprowadza nowości - przelewy non-IBAN, nowe waluty i mobilną autoryzację w aplikacji.