Allegro idzie pod młotek w fatalnym momencie. Z informacji uzyskanych przez Komputer Świat w trakcie wystawy IFA 2016 w Berlinie wynika, że słynna chińska Alibaba, czyli sklep, portal aukcyjny i ogólnie potentant na rynku e-commerce wejdzie do Polski już w przyszłym roku.

Na początek nad Wisłą pojawić się ma AliExpress, czyli sklep detaliczny firmy, na którym można tanio kupić praktycznie wszystko – doskonałe miejsce dla fanów taniej elektroniki z Państwa Środka. Trudno powiedzieć, czy AliExpress oferowałoby produkty z Polski. Być może, ale chyba nie o to w tym chodzi.

Niedawno media obiegła informacja, zdementowana przez Alibabę, że chiński potentat ma chrapkę na Allegro, które na sprzedaż wystawił południowoafrykański Naspers. Kierując się zasadą, że należy wierzyć tylko w zdementowane plotki niewykluczone, że coś jednak jest na rzeczy. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że Alibaba postanowi budować biznes w Polsce od podstaw.

Wbrew pozorom nie jest to taki zły pomysł, bo już dzisiaj Polacy stanowią najliczniejszą grupę klientów AliExpress w Europie Środkow-Wschodniej, więc wejście na nasz rynek byłoby naturalną konsekwencją.

/ŁP