Przykładami takich rozwiązań są rachunek 4×4, skierowany do firm prowadzących uproszczoną księgowość oraz rachunek Plan Biznes dla przedsiębiorców rozliczających się na zasadach pełnej księgowości.

Rachunek 4×4

– Udostępniamy podstawowe usługi za 0 zł oraz proponujemy możliwość samodzielnego doboru produktów za jedną miesięczną kwotę. Z rachunku 4×4 korzysta już ponad 26 tys. firm – mówi Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, odpowiedzialny za produkty i sprzedaż w zakresie klienta indywidualnego i biznesowego.

W przypadku rachunku 4×4, który jest dostępny w ofercie Alior Banku od trzech lat, trzy podstawowe korzyści zawsze są bezpłatne. Oprócz prowadzenia konta, klient nie zapłaci za przelewy internetowe do ZUS i US oraz aplikację księgową online na portalu zafirmowani.pl.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wybór rachunku 4×4 może dodatkowo wybrać jeden z oferowanych przez Alior Bank pakietów sprofilowanych usług: Gotówkowy, Krajowy, Zagraniczny i Oszczędnościowy. Cena każdego pakietu wynosi 10 zł miesięcznie. Dodatkowym atutem Rachunku 4×4 jest premia w wysokości nawet 1500 zł rocznie dla aktywnych klientów, którzy spełnią warunki określone w regulaminie promocji.

Plan Biznes od Alior Banku

W kwietniu Alior Bank wdrożył nowe rozwiązanie – rachunek Plan Biznes. W ramach tej oferty firma otrzymuje darmowe konto podstawowe z dwoma rachunkami pomocniczymi – wystarczy, że klient wykona w miesiącu: 4 transakcje kartą debetową (inną niż karta wirtualna) albo przelew do ZUS lub US (nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych).

Dopiero w przypadku niespełnienia ww. warunków bank naliczy miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 60 zł oraz miesięczną opłatę za prowadzenie każdego rachunku pomocniczego w wysokości 30 zł.

Natomiast zawsze bezpłatnie dostępne są: dwie karty debetowe, wypłaty gotówki z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku, internetowe przelewy własne oraz do ZUS i US, korzystanie z systemu bankowości internetowej BusinessPro przez dwóch użytkowników oraz moduł BusinessPro eFX Trader z atrakcyjnymi kursami wymiany walut. Rachunek Plan Biznes to również trzy dodatkowe Plany Plus. Klient może w każdej chwili aktywować bądź dezaktywować online dowolną liczbę planów.