15 maja bieżącego roku odwołano ze stanowisk: Grzegorza Olszewskiego, Pawła Broniewskiego, Szymona Kamińskiego, Rafała Litwińczuka, Jacka Polańczyka i Pawła Tymczyszyna. Dotychczasowe funkcje nadal pełnić będą wiceprezesi: Radomir Gibała oraz Tomasz Miklas – czytamy w komunikacie.

Rusza konkurs na nowego prezesa Alior Banku

Teraz pracami Alior Banku pokieruje Artur Chołody – od 15 maja do 14 sierpnia bieżącego roku. Rada nadzorcza podjęła również uchwałę o wszczęciu i przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska członków zarządu banku w następujących obszarach: zarządzania finansami, zarządzania bankowością detaliczną i marketingiem, zarządzania bankowością biznesową, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania technologią i operacjami.

Alior Bank szuka także nowego prezesa. Wymagania to między innymi 7 lat doświadczenia zawodowego, w tym 5 lat na stanowiskach kierowniczych i co najmniej 2 lat na stanowiskach kierowniczych w sektorze finansowym.

To kolejne zmiany kadrowe w bankach kontrolowanych przez Skarb Państwa. Kilka dni temu pisaliśmy o rozpoczęciu konkursu na nowego prezesa Banku Pekao. Rada nadzorcza Pekao odwołała ze stanowiska prezesa Leszka Skibę oraz kilku członków zarządu.

Wcześniej do roszad doszło w PKO Banku Polskim. Nowym prezesem PKO BP został Szymon Midera, wcześniej związany z mBankiem i Bankiem Pocztowym.