Kalkulator dostępny jest na stronie banku. Aby z niego skorzystać wystarczy wprowadzić do niego kilka informacji, m.in. o powierzchni budynku, roku jego budowy, rodzaju zastosowanej technologii budowlanej, a on sam oszacuje efekty inwestycji w różnych wariantach w zależności od rodzaju planowanych prac. Wyliczy też możliwe do osiągnięcia oszczędności energii końcowej w budynku jeszcze przed zleceniem audytu energetycznego ex-ante, który jest niezbędny do uzyskania Pożyczki Termomodernizacyjnej w Alior Banku.

Nowe narzędzie dostępne na stronie Alior Banku

Pożyczki Termomodernizacyjne Alior Banku są dostępne dzięki finansowaniu z funduszy Unii Europejskiej w ramach regionalnych programów operacyjnych. Mogą z nich skorzystać inwestorzy na terenie województw dolnośląskiego, łódzkiego i podlaskiego.

Charakteryzują się stałym, niskim oprocentowaniem – w zależności od województwa wynosi ono od 0 do 0,5 proc. przez cały okres kredytowania. Za ich udzielenie nie są pobierane żadne opłaty czy prowizje. Bank nie wymaga wkładu własnego w finansowanie projektu. Inwestorzy mogą też liczyć na zwrot 90 proc. kosztów audytu energetycznego i dokumentacji technicznej.

– Kalkulator oceny inwestycji termomodernizacyjnej umożliwia oszacowanie potencjalnych efektów, w tym czas zwrotu środków wydanych na termomodernizację, jeszcze przed złożeniem wniosku o Pożyczkę Termomodernizacyjną. Warto z niego korzystać, aby przekonać się, jakie korzyści można osiągnąć dzięki inwestycji w termomodernizację – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych w Alior Banku.